Serwis "społecznościowy" dla współlokatorów

EasyRoomIn to serwis "mikrospołecznościowy" - w tym przypadku mikrospołecznością są współlokatorzy wzajemnie wynajmujący mieszkanie.

Kiedy sięgam pamięcią do czasów studenckich to pomysł wydaje się dość sensowny. Dedykowane narzędzie jest przeznaczone do redukowania konfliktów między współlokatorami przez ułatwienie komunikacji i udostępnienie dedykowanych narzędzi do najważniejszych funkcji, takich jak płacenie rachunków, przydzielanie obowiązków domowych, tworzenie list własności, zapisywanie kontaktów oraz ogólna komunikacja.

Oczywiście, można wszystkie takie informacje trzymać w arkuszu kalkulacyjnym czy dokumencie na Google Docs, ale darmowe, specjalizowane rozwiązanie może okazać się wygodniejsze, jeżeli współlokatorzy są leniwi lub kiedy w notatki wkrada się chaos. Niestety, serwis jest dostępny tylko w angielskojęzycznej wersji językowej, chociaż jego autorzy starają się dostosować narzędzie tak, aby umożliwić korzystanie z niego osobom z całego świata - z bloga serwisu wynika, że ponad 60% ruchu użytkowników pochodzi spoza Stanów.

Widzę tylko jeden istotny problem - kiedy sytuacja w wynajmowanym mieszkaniu przypomina raczej taką z gry karcianej Chez Geek to trudno może być przekonać innych lokatorów do korzystania z serwisu...

[via Lifehacker ]

Leszek Karlik

Więcej o: