Filmy z PC na TV bez kabli - technologia Wireless Display Intela już w Polsce

Technologia Intel Wireless Display (WiDi) umożliwia bezprzewodową transmisję danych audiowizualnych z komputera do telewizora. Wreszcie będziemy mogli więc przesyłać na telewizor filmy, zdjęcia, słuchać muzyki z laptopa lub grać w gry bez korzystania z kabla.

Co jest do tego potrzebne? Wystarczy zakupić specjalny adapter Netgear Push2TV oraz laptopa obsługującego technologię Wireless Display (np. Toshiba Tecra A11-13Q ). Wystarczy podłączyć adapter do naszego telewizora (kablem HDMI lub kompozytowym) i dokonać prostej konfiguracji na laptopie. I już możemy na ekranie telewizora oglądać wszystko to, co dzieje się na naszym komputerze . I to bez żadnych kabli.

Prosta synchronizacja laptopa z TV

Synchronizację ekranu laptopa z ekranem telewizora uzyskujemy jednym guzikiem na klawiaturze lub skrótem na pulpicie.

WiDi - ile kosztuje oglądanie filmów bez kabla?

Niestety adapter Push2TV współpracuje tylko z komputerami obsługującymi technologię Intel Wireless Display (a to oznacza konieczność zakupu laptopa z tego roku). Za tę przyjemność zapłacimy prawie 4 tys. zł. 350 zł kosztuje adapter Netgear Push2TV PTV1000, a cena laptopa Toshiba Tecra A11-13Q wynosi 3600 zł. Na razie w Polsce zestaw będzie można kupić jedynie w salonach Komputronik .

WiDi - duża wygoda?

Hmm, ceny nawet nie są zbyt wysokie. Szkoda tylko, że żeby oglądać filmy z PC na telewizorze bez kabli musimy znowu kupić nowy komputer. Pewną wadą tego rozwiązania jest też brak obsługi rozdzielczości Full HD. Ale ogólnie podoba mi się to WiDi . Nie trzeba już będzie przenosić filmów na pamięciach USB. Proste "odpalenie" filmów na komputerze i automatyczne przekazywanie obrazu na telewizor, to jest to, na co przecież od dawna czekaliśmy.

Czytaj więcej o technologii Wireless Display Intela.

Mariusz Koryszewski

Więcej o: