Jest już nowy tablet HP Slate 500... wyłącznie dla amerykańskich firm

Miesiąc temu postanowiliśmy zebrać oficjalne przecieki, oraz te z mniej pewnych źródeł, aby nakreślić czym może być tablet HP Slate. Dziś wiemy już, że nowe dziecko HP wejdzie do sprzedaży i że kierowane będzie do klientów biznesowych.

Zanim jeszcze zaczniemy płakać nad przekierowaniem tabletu wyłącznie do przedsiębiorstw, dodajmy, że urządzenie o przekątnej ekranu 8,9 cali waży zaledwie 680 gramów. To niewiele, ale z drugiej strony tyle co odrobinę większy tablet Apple'a.

Slate 500 wyposażony jest w system Windows 7, łączność WiFi, dwie kamery. 8,9 calowy ekran jest oczywiście dotykowy. Urządzeniem można jednak nawigować nie tylko za pomocą palców, ale i specjalnie w tym celu sprokurowanym rysikiem o nazwie Digital Pen. Dzięki aplikacji Evernote Slate umożliwi wprowadzanie odręcznych notatek oraz równie odręczne pisanie tekstów, podlegających funkcji rozpoznawania pisma.

HP zamierza sprzedawać Slate 500 początkowo tylko w USA. Widzi dla siebie przestrzeń na rynku medycznym, w handlu, ubezpieczeniach, edukacji i każdym innym który wymaga efektywnej pracy z dala od biurka. Głównym atutem ma być w tym przypadku łatwość, z jaką Slate może obsługiwać specjalistyczne aplikacje, zwykle pisane na potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa i pracujące również na firmowych "blaszakach". To jednak akurat funkcja systemu operacyjnego Windows 7.

W komplecie za 799 dolarów znajduje się wspomniany Digital Pen, stacja dokująca, oraz HP Slate Portfolio. Mimo iż tablet ewidentnie kierowany jest do przedsiębiorstw, najprawdopodobniej za sprawą sklepu interetowego HP będzie go mógł zamówić każdy.

[via HP, Engadget ]

Łukasz Cichy

Więcej o: