Uważaj na to, co publikujesz w Sieci - odcinek 565603460-9

Tablica na Facebooku jest miejscem wyrażania poglądów i emocji. Szkoda, że czasem osoby publiczne zapominają, że co bardziej "soczyste" fragmenty powinny zostać publikowane jako "prywatne".

Publicysta Rzeczpospolitej, Robert Mazurek, na swoim blogu bezlitośnie opisał przypadek "jednej Wiśniewskiej". Chodzi o panią prezes MPT (Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego), Elżbietę Wiśniewską. Publicysta RP zwraca uwagę szczególnie na to, że została ona mianowana przez obecną prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz, czyli niejako z ramienia PO, a sam tekst pełen jest nacechowania politycznego.

Nas nie interesuje kontekst polityczny. Mazurek zwrócił jednak uwagę na treści, które publikuje pani prezes (jakby nie było, osoba publiczna) na swoim Facebooku. A publikuje często i gęsto, komentując kolejne doniesienia ze świata polityki, a zwłaszcza dotyczące największej konkurencyjnej partii. Te niewybredne uwagi pewnie przeszłyby bez echa, gdyby pani Wiśniewska nie pełniła funkcji publicznej.

Niestety, taką właśnie pełni, a jej wpisy rzucają przecież światło na własną formację polityczną.

Ot, stara prawda - uważaj na to, co publikujesz w Sieci . Jeśli wyrażasz swoje poglądy w dosadny sposób, publikuj je tak, by były widoczne tylko dla znajomych, a nie "dla wszystkich".

Coś mi się jednak wydaje, że nie poprzestaniemy na odcinku 565603460-9.

Joanna Sosnowska

Więcej o: