CES 2011: Wszyscy coś pokazują, a co zaprezentowało Sony?

Podczas CESu japoński gigant pokazał laptopy, kamery, aparaty fotograficzne, telewizory i kina domowe. Jednym słowem - dużo nowego. Ale co konkretnie?

Pierwsze o czym chcielibyśmy wspomnieć to 11,6 calowa seria notebooków Sony Vaio YB. Charakteryzują się one wysokim czasem pracy na akumulatorze - według zapewnień producenta do 6 godzin na jednym ładowaniu baterii. Vaio YB oparte są na technologi AMD Vision oraz posiadają do 4GB pamięci operacyjnej i do 320 GB pojemności dysku.

Idąc za trendem 3D Sony zaprezentowało także nową serię Vaio F, która wyróżnia się w ofercie producenta zdolnością wyświetlania materiałów 3D. Nowy notebook Vaio F wyposażono bowiem w 16 calowy ekran Full HD 3D, procesor z rodziny i7, kartę graficzną GeForce GT540, 8 GB RAM DDR3 oraz 640 GB dysk. Nie zapomniano również o szybkim porcie USB 3.0.

Na zdjęciu Vaio FNa zdjęciu Vaio F fot. Sony

Kolejną nowością są zestawy kina domowego z odtwarzaczami Blu-ray, które stawiają na rozrywkę on-line i filmy 3D. Dzięki przeglądarce Opera, możemy przeglądać strony internetowe oraz wyświetlać filmy z serwisów takich jak YouTube. Pojawiły się także nowe modele telewizorów Bravia 2D i 3D na rok 2011, które - uwaga, uwaga - również stawiają na funkcje internetowe.

Nie zabrakło tez oczywiście nowości z segmentu aparatów fotograficznych. Zaprezentowano trzy kieszonkowe HD Bloggie, w tym jeden 3D. Wszystkie modele nastawione są na szybką publikację materiałów dzięki integracji z takimi serwisami jak Facebook, czy YouTube.

Pojawiły się również nowe modele serii Cyber-shot, a wśród nich pięć innowacyjnych, pierwszych na świecie aparatów 3D wyposażonych w tylko jeden obiektyw, a jak dotąd - dwa.

Na zdjęciu aparat Cyber-shotNa zdjęciu aparat Cyber-shot fot. Sony

Zaprezentowano również najnowsze kamery, a wśród nich te nagrywające filmy 3D. Szczególnie interesujące wydają się być modele wyposażone w projektor filmowy, który jest wbudowany w 3 calowy ekran LCD. Potrafi on wyświetlić obraz o przekątnej nawet 60 cali z odległości około 3 metrów, co w połączeniu z wbudowanymi głośnikami stereofonicznymi Clear Phase stwarza nowe możliwości odtwarzania filmów bez telewizora.

[za Sony]

Bartlomiej Kionka

Więcej o: