Wnioski ("restraining orders") otrzymali Georg "GeoHot " Hotz, który odtworzył klucz kryptograficzny do podpisywania programów uruchamianych na PlayStation, oraz "fail0verflow " - grupa badaczy która odkryła sposób na obejście zabezpieczeń procesu uruchamiania konsoli.
Mimo opublikowania "wytrychów" GeoHot zawsze opowiadał się przeciwko wykorzystaniu swoich odkryć do wspierania piractwa , jego celem było umożliwienie uruchamiania na PlayStation dowolnego, a nie tylko zaakceptowanego przez Sony oprogramowania.
W swoim wniosku Sony odwołuje się do kontrowersyjnej ustawy DMCA , która miała ograniczyć piractwo komputerowe, ale nie wprowadziła wyraźnego rozgraniczenia między działalnością nielegalną, a pełnoprawnym szukaniem słabości zabezpieczeń systemów w celach naukowych.
Posiedzenie sądu w tej sprawie jutro. Strona internetowa GeoHota zawiera teraz informację o otrzymanym wniosku i prośbę o niewpłacanie pieniędzy na nieoficjalne fundusze wsparcia.
Jednak nawet jeśli dojdzie do procesu, firmie nie uda się zniknąć z internetu informacji o treści "wytrychów" i odzyskać pełnej kontroli nad tysiącami konsol.
[na podstawie Slashdot , Endgadget , geohot.com ]
Janusz A. Urbanowicz