Rok 1983: Ekrany dotykowe nie są nowym wynalazkiem, prawda?

To co widzimy w modelu HP150 to po prostu nowe zastosowanie tej technologii - sugeruje prowadzący programu Computer Chronicles w wydaniu z 1983 roku.

Zgadza się - odpowiada generalny manager do spraw komputerów PC w firmie Hewlett Packard - Cyril Yansouni, prezentując komputer HP150.

Zaraz, zaraz, skoro w 1983 roku technologia dotykowego ekranu nie była "niczym nowym", a jeśli dobrze liczę, od 1983 roku minęło już prawie 30 lat ... a komputery PC z dotykowym interfejsem (w tym szczególnie typu wszystko-w-jednym) stały się technologicznym hitem zaledwie dwa lata temu... To c o działo się przez 25 pozostałych lat?

Zachęcamy do obejrzenia wspomnianego odcinka programu Computer Chronicles. Dla smakoszy jeszcze jeden kwiatek. W drugiej części materiału filmowego pan Yansouni przekonuje redaktorów prowadzących program do nowatorskiego nośnika pamięci masowej - dyskietki o rozmiarze 3,5 cala. Twierdzi, że dysk jest mniejszy niż standardowe 5,25 i być może już niedługo osiągnie zawrotną pojemność jednego megabajta .

- Jaki będzie następny krok? - pyta prowadzący - Połączymy komputery w sieć, pozwolimy im współdzielić dane i pracować razem...

[za YouTube ]

Łukasz Cichy

Więcej o: