Pierwszy tablet LG pojawi się na rynku jeszcze w marcu

Amerykańska sieć komórkowa T-Mobile w marcu wprowadzać będzie na rynek pierwszy tablet LG, funkcjonujący obecnie pod nazwą G-Slate. Ma on działać pod kontrolą Androida 3.0 i nagrywać obraz w 3D.

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów każdy liczący się na rynku producent sprzętu prezentuje w tym roku swój tablet . Przyszedł teraz czas na tablet LG. Producent oraz amerykańska sieć T-Mobile podali właśnie kilka nowych szczegółów .

Ma nazywać się G-Slate. Systemem operacyjnym będzie Android w nowej wersji 3.0 Honeycomb, dostosowanej specjalnie do wymiarów i podzespołów tabletów. Czym ten konkretny tablet będzie się różnić od innych, na przykład od Motoroli Xoom , która także działa pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego Google 3.0?

Tablet LG G-SlateTablet LG G-Slate Fot. LG

G-Slate ma być wyposażony w ekran o (dość standardowej) przekątnej 8,9" . Sercem urządzenia natomiast będzie platforma Tegra 2, taktowana zegarem 1 GHz. Pamięć wewnętrzna to 32 GB. Elementem wyróżniającym mają być dwie kamery, zdolne do rejestrowania obrazu w 3D (do oglądania filmów lub zdjęć zarejestrowanych w 3D na G-Slate konieczne będą okulary). Oprócz tego w tablecie znajdzie się złącze HDMI.

Cena i data premiery są jeszcze nieznane. Można jednak przypuszczać, że tablet zostanie zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress odbywających się w połowie lutego w Barcelonie.

Joanna Sosnowska

---

Atarynka, Kajtek, zegarek z kalkulatorem... TOP 10 gadżetów z lat 80.

Więcej o: