Eksperci: "To prawdopodobnie ostatnia szansa zarówno dla Nokii jak i dla Microsoftu"

Wiadomość o rozpoczęciu współpracy między Nokią i Microsoftem pojawiała się w plotkach już od kilku miesięcy. Teraz, po jej oficjalnym ogłoszeniu, postanowiliśmy przyjrzeć się opiniom prasy branżowej, komentującej to wydarzenie.

O szczegółach partnerstwa napisaliśmy już w innym tekście , teraz skupmy się na opiniach ekspertów branżowych, opisujących współpracę Nokii i Microsoftu w zagranicznych serwisach.

New York Times - to odważny ruch

Sojusz Nokii z Microsoftem, ogłoszony tuż przed konferencją inwestorów Nokii w Londynie, jest śmiałym posunięciem, prawdopodobnie jedną z ostatnich szans zarówno dla Nokii jak i dla Microsoftu (...) aby zaznaczyć swoją długotrwałą obecność na wciąż rosnącym rynku smartfonów.

Business Insider - wielka szansa dla Microsoftu

Z jednej strony wciąż mamy w pamięci uwagę wiceprezesa Google, Vica Gundotry: "dwa indyki nie czynią orła ". Z drugiej strony jest to z pewnością wielka wygrana dla Microsoftu, który nagle zyskuje ogromny udział w rynku dla swojego systemu operacyjnego, który został przecież dobrze przyjęty, ale nie sprzedawał się zbyt dobrze.
Z drugiej strony jest to przejaw realizmu ze strony Nokii, która miała naprawdę lata aby opracować własną, nowoczesną platformę mobilną - i poległa w tej dziedzinie.

ZDnet - kilka pytań

Dlaczego Nokia tak późno zdecydowała się na zmianę platformy na Windows Phone? Dlaczego czekała? Co dalej z Symbianem? Dlaczego nie Android? Nie wydaje mi się, żeby to się dobrze skończyło.

Mashable - co dalej z Symbianem?

Nokia twierdzi, że ma zamiar sprzedać jeszcze w przyszłości około 150 milionów urządzeń z Symbianem, ale dla mnie oczywistym jest, że coraz mniej osób będzie kupowało urządzenia z Symbianem właśnie dlatego, że są urządzeniami z Symbianem.

Zobacz także:

Więcej o: