SaveUp - fotoporównywarka cen sprawdzi polskie książki

SaveUp to polska aplikacja na iPhone'a, która pozwala porównywać ceny produktów.

SaveUp to bardzo ciekawe narzędzie, dzięki któremu można sprawdzić cenę danego produktu w różnych sklepach . Na razie co prawda wyszukiwać można wyłącznie książki, ale twórcy aplikacji zapowiadają, że "trwają już prace nad rozszerzeniem asortymentu".

Zasady działania SaveUp są proste - można zrobić zdjęcie kodu kreskowego książki lub numeru ISBN , a aplikacja automatycznie przeszuka bazę danych sprawdzając, jakie są ceny produktu w różnych sklepach. Dostępna jest także opcja wyszukiwania "ręcznego" - jeśli nie mamy książki w ręce można wyszukać ją po nazwisku autora lub tytule.

Aplikacja SaveUp na iPhone'aAplikacja SaveUp na iPhone'a Fot. Apple

Sprawdziliśmy działanie aplikacji w praktyce. Wyszukiwarka znajduje większość znajdujących się od dłuższego czasu na rynku książek, ma natomiast problemy z nowościami (ale to oczywiste). Nie do końca natomiast działało u nas skanowanie numeru ISBN - niestety, za każdym razem otrzymywaliśmy informację o błędzie.

Aplikacja SaveUp na iPhone'aAplikacja SaveUp na iPhone'a Fot. Apple

Skontaktowaliśmy się z Michałem Romanowskim, przedstawicielem inwestorów aplikacji SpeedUp, który opowiedział nam na kilka pytań.

Kiedy będą kolejne produkty?

Codziennie są dodawane nowe książki do bazy danych. Kolejne kategorie produktów które udostępnimy jako pierwsze to płyty CD, DVD, GRY. Planujemy to zrobić w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy. Możliwości aplikacji są w zasadzie nieograniczone i potencjalnie istnieje możliwość rozpoznawania i porównywania cen produktów każdej kategorii np. samochodów. Wyzwaniem jest zbudowanie odpowiedniej bazy danych oraz doprowadzenie do perfekcji technologii porównywania obrazów.

Skąd czerpana jest baza cen? jak częste są aktualizacje?

Baza danych jest budowana przez zespół ludzi. Zabiegają oni o to by księgarnie internetowe czy inni potencjalni właściciele baz danych interesujących nas produktów je nam udostępnili. Aktualizacje bazy danych mają miejsce codziennie i odbywają się automatycznie.

Kiedy można będzie kupić produkt przez telefon?

Już w tej chwili można zakupić produkt po przez panel zakupu który udostępnia dany sklep internetowy.

Warto przypomnieć, że w sklepach z aplikacjami są także konkurencyjne narzędzia, pozwalające sprawdzić cenę produktów, na przykład Barcode Scanner (na telefony z Androidem) czy Google Shopper (na iPhone'a). Cieszy jednak, że powstaje narzędzie dostosowane specjalnie do polskich produktów.

Więcej o: