Kolejna, bardzo nowoczesna fabryka Intela w USA

Pięć miliardów dolarów zapłaci firma Intel za wybudowanie swojej najbardziej zaawansowanej fabryki. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, a skończyć w roku 2013.

Plany firmy Intel ujawnił jej prezes - Paul Otellini - w trakcie spotkania z Barackiem Obamą. Otellini zdradził, że w Chandler (Arizona) powstanie nowa fabryka. Koszt jej wybudowania i wyposażenia to ponad pięć miliardów dolarów, a planowany czas zakończenia budowy został wyznaczony na rok 2013. Z pierwszych prognoz wynika, że w fabryce zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób. Prezes Intela zaznaczył przy okazji, że jego firma zamierza zatrudnić mniej więcej 4000 osób w samych Stanach Zjednoczonych. Mają one trafić do działów R&D i rozwoju produktów.

Fab 42 , bo tak swoją inwestycję nazwał Intel, będzie najbardziej zaawansowaną i produkującą największe ilości półprzewodników fabryką na świecie . Intel z dumą ogłaszał, że zostanie w niej wprowadzony proces technologiczny 14nm , co oczywiście ma się przyczynić do produkowania jeszcze bardziej wydajnych czipów niż obecnie.

Krzysztof Pielesiek

[za: Intel ]

Więcej o: