Najbrzydszy telefon świata - przypomina człowieka

Oto kolejna rzecz, którą mogli wymyślić tylko Japończycy. Elfoid to telefon komórkowy przypominający człowieka. Uroczy i oryginalny gadżet czy obrzydlistwo?

Elfoid P1 to młodsze rodzeństwo pokazywanego przez nas Telenoida R1. Już pół roku temu dołączyliśmy Telenoida do listy dziesięciu najstraszliwszych gadżetów świata . Elfoid zapewne pojawi się w kolejnym tego typu zestawieniu.

Telefon komórkowy przypominający człowieka jest wspólnym dziełem naukowców z Uniwersytetu w Osace oraz firm NTT DoCoMo oraz Qualcomm. Ten 8-calowy gadżet ma sprawiać, że poczujemy, iż "fizycznie" kontaktujemy się z naszym rozmówcą. Kamerki i systemy odpowiadające za śledzenie ruchu wbudowane w Elfoida, pozwalają mu odzwierciedlać ruchy i gesty rozmawiających osób. Klawiatura wbudowana jest w "klatkę piersiową" urządzenia. W ostateczne wersji Elfoida, która zadebiutować na rynku ma w ciągu pięciu lat, znajdziemy także systemy umożliwiające sterowanie nim za pomocą gestów i głosu. W telefon zostaną także wbudowane czujniki temperatury i akcelerometr. Takie cudeńko warto zamówić już dziś.

Krzysztof Pielesiek

[za: Pink Tentacle ]

Więcej o: