Opera uruchamia sklep z aplikacjami "ponad podziałami"

Opera uruchomiła właśnie serwis z aplikacjami na różne platformy. Dostępny ma być z każdej mobilnej przeglądarki, a dodatkowy odnośnik ma pojawić się w przeglądarce Opera Mini oraz Mobile.

Sklep Opery - Mobile Store - powstał we współpracy z firmą Appia. Znajdują się w nim aplikacje na większość popularnych platform - Androida, BlackBerry, Java, Palm, Symbian czy Windows Mobile. Jak widać, w Opera Mobile Store nie znajdziemy aplikacji na iPhone'a, ale Opera zapowiada, że w przyszłości chce zintegrować swój serwis z AppStore.

Opera Mobile StoreOpera Mobile Store Fot. Opera

Wiceprezes Opery, Mahi de Silva, powiedział serwisowi The Register , że ideą która stała za uruchomieniem serwisu było stworzenie "otwartego" sklepu, który nie byłby ograniczony do jednej platformy, jak ma to miejsce w przypadku Apple AppStore czy Android Market.

(....) Tworzymy usługę dla użytkowników, ale jednocześnie jest to "urządzeniowo-agnostyczny" sklep z aplikacjami dla deweloperów - mogą oni teraz trafić nie tylko do 100 milionów osób które korzystają z mobilnej wersji przeglądarki Opera, lecz do osób, które korzystają z jakiejkolwiek przeglądarki.

Mobile Store Opery dostępny jest pod adresem http://mobilestore.opera.com/ lub z poziomu przeglądarki Opera Mobile i Opera Mini.

Więcej o: