Niezwykły gadżet: zwijany laptop

Wciąż szuka się sposobów na zmniejszenie komputerów i ułatwienie przenoszenia ich - czy Rolltop będzie w tej kwestii następcą netbooków i tabletów? Czy to faktycznie wygodniejsze rozwiązanie?

Niemiecka firma Orkin Design chce ułatwić noszenie tradycyjnego laptopa. Model Rolltop będzie można zwinąć w rulon, a po rozłożeniu otrzymamy pełnowymiarowy komputer, tablet lub monitor.

Podstawą projektu jest oczywiście elastyczny dotykowy wyświetlacz OLED. Rolka dookoła której jest zwijany ukrywa w sobie wtyczkę, ładowarkę, zasilacz, głośniki, porty USB, kamerę i gniazdo sieciowe. W pasie do noszenia ukryty jest kabel zasilający.

Wyświetlacz można rozwinąć i używać jako 17-calowego tabletu. Nóżka z tyłu umożliwa zrobienie z niego monitora. Można też podnieść jedną połowę, zmieniając go w coś na kształt laptopa z 13-calowym monitorem. W obudowie ukryty jest też rysik. W formie rulonu gadżet będzie miał 28 cm długości i 8,3 centymetra średnicy.

Na razie wiele jest jeszcze pytań - np. jak połączone będą części (procesor, pamięć) umieszczone w różnych segmentach urządzenia, jak wygląda kwestia chłodzenia go. Firma Orkin twierdzi jednak, że nie skończy się na oryginalnym pomyśle. Choć część technologii wymaga jeszcze dopracowania, a kilka problemów rozwiązania, to bardzo chcą zamienić te ładne obrazki w realny produkt.

[za: gizmag ]

Paweł Kamiński

Więcej o: