Snopem światła w mrok tajemnicy Nokii W7 i W8

Informowaliśmy już o plotkach dotyczących pierwszych telefonów Nokii z systemem operacyjnym Windows Phone 7. Nowe wiadomości pozwalają ujrzeć nieco bardziej kompletny obraz.

Pisaliśmy już, że najprawdopodobniej dwa pierwsze telefony Nokii z systemem WP7 będą bazowały na modelach z Symbianem - N8 i X7. W grupie aparatów, których tajniki konstrukcji wyciekły do sieci znalazł się także dotykowy model okrzyknięty "wejściowym", czyli dla początkujących użytkowników, oraz urządzenie z pełną klawiaturą QWERTY, zbliżone wyglądem do E6. Niedawno w Internecie pojawiły się także specyfikacje omawianych aparatów.

Wejściowy model ma zostać wprowadzony na rynek na początku 2012 roku i silnie nawiązywać do urządzenia W7. Źródła wspominają także, że telefon ma być wyposazony w aparat EDoF, znany na przykład z modelu C6.

Nokia W7 ma być wyposażona w wyświetlacz o rozdzielczości 800x480 (WVGA), układ Qualcomm QSD8250, 8 megapikselową kamerę z fleszem i znaną z X7 obudowę. Nie wyszystkie źródła zgadzają się jakoby ekran miał być wykonany w technologii AMOLED. Gdyby tak było w rzeczywistości, telefon z pewnością zyskałby na jakości.

Kolejny - W8 ma być napędzany dwurdzeniowym procesorem Qualcomma wspieranym przez układ Adreno 320. Wyposażony w 12 megapikselowy aparat telefon ma ponoć wejść do sprzedaży pod koniec pierwszego kwartału 2012 roku.

O modelu z klawiaturą QWERTY wiadomo tylko tyle, że będzie wyposażony w "biznesowy pakiet", który ma wspomóc jego potencjał w tej materii.

Jak głosi plotka, Nokia zakontraktowała produkcję aż dwunastu modeli z systemem Windows Phone 7. Wspomniane wyżej to tylko cztery pierwsze z nich.

Łukasz Cichy

Więcej o: