Sprawdź co dzieje się za ścianą

Możliwość widzenia przez ściany daje ogromną przewagę w sytuacjach zagrożenia. W końcu powstał prototyp urządzenia, które to umożliwia, i które może obsługiwać jedna osoba.

Prism 200c, w odróżnieniu od starszego brata (Prism 200), jest wielkości kartki A4 i mieści się bez problemu np. w plecaku. Wynalazek Cambridge Consultants z powodzeniem potrafi "patrzeć" przez ściany zbudowane z cegieł, drzewa oraz betonu. Zostało to osiągnięte dzięki zastosowaniu szerokopasmowej transmisji fal radiowych, które Prism 200c wykorzystuje do skanowania pomieszczenia za ścianą i przekazuje te informacje wprost na wyświetlacz. Urządzenie może się również zdalnie łączyć z komputerami, aby osoby nie przebywające w pobliżu także mogły zapoznać się z wynikami skanowania.

Prototyp urządzenia do 'patrzenia' przez ścianyPrototyp urządzenia do "patrzenia" przez ściany fot. Cambridge Consultants

Nie należy jednak spodziewać się, że otrzymany obraz będzie wyglądał jak na filmach. Zamiast tego, na ekranie wyświetlacza współpracującego z Prism 200c widać kropki, oznaczające ruchome obiekty po drugiej stronie ściany. Z filmu zamieszonego na YouTube wynika, że urządzenie skanuje otoczenie w czasie rzeczywistym i pokazuje najświeższe informacje o tym, co dzieje się po drugiej stronie. Prism 200c pozwala na oglądanie otrzymanych skanów z różnego punktu widzenia, co umożliwia dokładne przeanalizowanie sytuacji. Istnieje także możliwość przełączenia go w tryb 3D i obserwowania obrazu na wyświetlaczu pod dowolnymi kątami.

 

Prism 200c może być z powodzeniem wykorzystywany przez wojsko podczas wykonywania misji w zamkniętych otoczeniach. Na pewno również policja czy straż pożarna zyskałyby dużo na wprowadzeniu tego typu skanerów do swojego wyposażenia.

[za: Mail Online ]

Więcej o: