Mac OS X Lion - lew przyniósł wiele zmian i równie dużo nowości

Podczas dzisiejszej konferencji WWDC 2011 Apple zaprezentował wiele nowości, w tym kolejną aktualizację systemu operacyjnego Mac OS X 10.7 Lion. Czego mogą się spodziewać użytkownicy Maków?

Apple szacuje, że na świecie funkcjonuje aż 54 milionów komputerów tymu Mac. To spora grupa użytkowników, która co roku oczekuje aktualizacji systemu operacyjnego OS X. I tym razem nie zawiodą się na Apple'u. Producent zaprezentował dziś nową odsłonę systemu, w której znalazło się aż 250 nowych funkcji.

Główne zmiany dotczą zaszycia interfejsu multitouch w nowy OS X, systemowe wsparcie dla aplikacji pełnoekranowych, oraz Mission Control - rodzaj wizualnego managera zadań, który wyszczególnia wszystkie otwarte aplikacje.

Inne, również przydatne funkcje, sprawiają, że aplikacje zapamiętują poprzednie ustawienia, opcja automatycznego zapisu dokumentów tekstowych, oraz przechowywanie różnych wersji tego samego pliku (dokumenty, grafiki i inne), tak aby możliwe było ich odtworzenie, oraz zupełnie przebudowany klient poczty elektronicznej, który w pełni korzysta z trybu pełnoekranowego. Maki otrzymają też funkcję airDrop, czyli przypisanej przestrzeni dyskowej na zasadzie serwisów typu dropbox.

Nowa wersja Mac OS X Lion dostępna będzie już w lipcu. Od teraz można ją będzie pobierać z Mac App Store za jedyne 29,99 dolarów (a nie, jak dotychczas, kupować na CD).

Więcej o: