Każdego dnia aktywowanych jest ponad 500 000 urządzeń z Androidem

Tak przynajmniej twierdzi Andy Rubin, odpowiedzialny w Google za rozwój mobilnego systemu operacyjnego.

Co więcej, liczba ta rośnie z tygodnia na tydzień. W styczniu Andy Rubin chwalił się jeszcze, że każdego dnia do rodziny Androida dołącza 300 000 kolejnych urządzeń .

Trzeba przyznać, że 500 000 aktywacji dziennie to ogromna liczba, która robi wrażenie. Google zawdzięcza ją coraz szerszej gamie urządzeń, które w przystępnych cenach można kupić u operatorów. Do tego w końcu wyszedł Android 3.0 przeznaczony na tablety, z czego producenci skrzętnie korzystają.

Google wymyślił sobie, że uszczęśliwi ludzkość dając dostęp do internetu paru miliardom posiadaczy komórek, których dotąd nie było stać na komputery. Narzędziem do osiągnięcia tego celu miał być Android - bezpłatny system operacyjny pozwalający na produkowanie naprawdę tanich smartfonów wyposażonych w przyzwoite przeglądarki WWW i aplikacje internetowe. Oczywiście, Google nie rozdaje Androida z czystego altruizmu. Chodzi o zwiększenie grupy odbiorców reklam internetowych, na rynku których Mountain View jest liderem. Im więcej internautów, tym więcej można zarobić na reklamach.

Więcej o: