Motorola Xoom 2 - 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tablecie

Motorola Xoom 2 Media Edition już od samego początku przyciąga uwagę nietypowym wyglądem. Symbolicznie ścięte rogi urządzenia i nietypowy rozmiar wyróżnia je spośród masy innych tabletów. Co jednak oprócz ciekawej stylistyki oferuje tablet Motoroli?

Oto 5 rzeczy, które powinniście wiedzieć o tablecie Motorola Xoom 2 Media Edition. Wcześniej warto także zapoznać się ze specyfikacją techniczną telefonu .

UWAGA! Poniższy test to nasza subiektywna ocena.

Zobacz wideo

Charakterystyczna dla Xooma 2, oprócz ściętych brzegów, jest także nietypowa wielkość ekranu. Motorola postanowiła poeksperymentować z formułą o przekątnej 8,2 cali i rozdzielczości 1280x800 pikseli. Co tablet kryje w środku?

Jak wynika z informacji producenta, Motorola Xoom 2 Media Edition działa w oparciu o system Android 3.2 i dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2GHz. Ponadto, wewnątrz znajduje się także 16GB pamięci flash, dwie kamery (5 i 1,3Mpix), dość pojemny, bo aż 3900mAh akumulator, moduł WiFi/n i wspomagany GPS. Wszystko to zamknięte w aluminiowej obudowie.

Ile wart jest tablet z amerykańskim charakterem? Na to pytanie odpowiemy prezentując 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem...

Dostępność

Póki co nie należy zawracać sobie głowy szukaniem Xoom 2 u operatorów sieci komórkowych. W ofercie dwóch z czterech największych nadal dostępna jest pierwsza generacja tabletu Motoroli.

Co innego w sklepach internetowych. Tam cena Xoom 2 Media Edition zaczyna się od około 1800 złotych i zatrzymuje się na poziomie nieco ponad 2200 złotych. Paradoksalnie, bez dopisku "Media Edition", czyli większy, bo aż 10,1 calowy model, kosztować będzie nawet o 200 złotych mniej. Może to być zarówno kwestia większej konkurencyjności na rynku dużych tabletów, jak i wahnięcia kursu walut. W tym wypadku jednak większy znaczy tańszy.

Zupełnie odwrotnie ma się sprawa w kwestii serwisów aukcyjnych. Tam duży Xoom 2 zaczyna się od 1700 złotych, a z modułem 3G sięga nawet 2700 złotych. Mniejszy natomiast, czyli Media Edition, nawet z modułem 3G oscyluje wokół 2000 złotych.

Zapraszamy do galerii zdjęć tabletu Motorola Xoom 2 Media Edition .

Nokia czy Samsung? A może Apple? Zanim kupisz sprawdź 5 rzeczy, które warto wiedzieć! >>

Więcej o: