Pracownicy Google spędzili całe lato fotografując Piotrkowską i inne miejsca w Polsce przy pomocy specjalnych samochodów. Efektem jest panorama, w której można obracać i przesuwać kamerę:
Można go też zobaczyć wchodząc na Mapy Google . Tam odnajdujemy ulicę Piotrkowską i zbliżamy mapę, aż włączy się widok ulicy. Można też przeciągnąć ikonkę żółtego ludzika (tzw. Pegmana) na ulicę Piotrkowską - tylko trzeba uważać, bo oprócz widoku całej ulicy (niebieski odcinek) jest tam też wiele statycznych zdjęć (niebieskie punkty), które do tej pory zastępowały Street View.
Odcinek Piotrkowskiej, po którym można się przespacerować ma nieco ponad 2 km, zaczyna się mniej więcej przy skrzyżowaniu z Aleją ZHP, a kończy przy Placu Wolności. Po drodze można zobaczyć m.in. Hotel Grand czy Kamienicę Scheiblerów .
Łącznie w głosowaniu Google na polskie miejsca w Street View oddano ponad 115 tys. głosów. Na drugim miejscu znalazł się Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku, na trzecim Stary Rynek w Poznaniu.
Pozostali finaliści zapewne też wkrótce pojawią się w Google Street View:
Google fotografuje miasta przy pomocy charakterystycznych samochodów.
Zebrane przez nie fotografie są poddawane obróbce (zamazywanie twarzy przechodniów czy numerów rejestracyjnych samochodów) i łączone w panoramy. Jeśli spotkacie taki zielony pojazd - pomachajcie.