Symbian Anna już do pobrania. Sprawdź, czy także na Twoją Nokię

Polski oddział Nokii powiadomił, że użytkownicy wybranych modeli fińskiego koncernu mogą już aktualizować system operacyjny swoich telefonów do wersji Anna.

Symbian Anna, według zapewnień Nokii:

(...) znacząco podnosi jakość korzystania z modeli Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 i Nokia E7.

Tym samym pula telefonów Nokii z nowym systemem powiększa się do imponującej liczby - siedmiu. N8, E7, C7 i C6 dołączają bowiem do modelu 500, X7 i E6, na których Anna gości od samego ich początku. Migracja może jednak dotyczyć całkiem sporej grupy użytkowników. Spośród wymienionych Nokia C6, oraz C7 cieszą się dużą popularnością, jako że zwykle dostępne są w ofertach polskich operatorów za symboliczną złotówkę.

Prezentacja smartfona Nokia 500Prezentacja smartfona Nokia 500 fot. Łukasz Cichy

Aktualizacja systemu pociąga za sobą nie tylko zmianę ostatniej cyferki w zakładce informacyjnej, ale także kilka innych, konkretnych zmian. Przemianie ulega już sam interfejs użytkownika . Możliwe staje się także dowolne szeregowanie widżetów. Pojawia się również dodatkowa, pionowa klawiatura QWERTY, którą mieliśmy szansę wypróbować już przy okazji premiery Nokii 500 . Oprócz tych dwóch elementów, zaimplementowanie Anny wiąże się także ze znacznym ulepszeniem natywnej przeglądarki internetowej (ma być zdecydowanie szybsza, zyskuje przycisk "wstecz", integruje pasek adresu z wyszukiwarką), oraz aplikacji służącej do nawigacji (meldowanie się z poziomu mapy, pobieranie map przez WLAN i podpowiadanie adresów).

Prezentacja smartfona Nokia 500

Jak informuje Nokia, telefon można zaktualizować za pośrednictwem aplikacji Ovi Suite zainstalowanej na komputerze. Pełna informacja o nowej aktualizacji znajduje się na stronach Nokii .

Więcej o: