Tajne przez poufne - Nokia zaprezentuje "coś nowego na Symbianie" [AKTUALIZACJA]

Na dziś Nokia zapowiedziała prezentację "czegoś nowego na Symbianie". Czy będzie to aktualizacja systemu, czy całkiem nowy telefon bazujący na tym systemie operacyjnym? Do poznania tajemnicy pozostało już niewiele czasu.

[AKTUALIZACJA]

Zanim odliczanie doszło do zera otrzymaliśmy od Nokii informację mówiącą, że producent zamierza wprowadzić na rynek dwa nowe telefony - Nokię 700 oraz 701. Oba oparte o system Symbian w wersji Belle:

Firma Nokia poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu na rynek nowych smartfonów, z których dwa - Nokia 700 i Nokia 701 - pojawią się w Polsce. Oferują one szereg nowoczesnych funkcji w przystępnej cenie oraz najnowszą innowację w postaci systemu Symbian Belle. System ten wyróżnia najbardziej osobisty jak dotąd interfejs użytkownika oraz znacznie szybsze i intuicyjne przeglądanie Internetu. Wśród jego kluczowych cech jest także większa liczba ekranów głównych, różne rozmiary widżetów, zwijane menu i pasek zadań oraz obsługa technologii zbliżeniowej NFC.

Producent podał także orientacyjne ceny obu aparatów: model Nokia 700, reklamowany jako "najmniejszy smartfon z Symbianem", ma kosztować około 270 euro netto, a więc nieco ponad 1100 złotych . Nokia 701, czyli "najjaśniejszy smartfon Nokii" to natomiast wydatek o 20 euro większy, kształtujący się na poziomie 290 euro - około 1200 złotych netto .

Zagraniczne źródła mówią także, że wśród nowych smartfonów Nokii znajdzie się model o numerze 600. Wszystkie mają ponoć wejść na światowy rynek jeszcze w czwartym kwartale 2011 roku. Przedstawiciel koncernu potwierdził jednak, że do Polski powinny trafić modele 700 oraz 701. Los 600ki nie jest jeszcze przesądzony.

Zapraszamy do galerii .

Poniżej zapis naszych gorączkowych domysłów

Na swojej stronie w portalu Facebook Nokia zamieściła licznik odmierzający czas do wielkiego wydarzenia, jakim zapewne będzie ujawnienie owego tajemniczego czegoś na Symbianie.

Czy chodzi o nową aktualizację systemu Symbian^3 do wersji Belle? Możliwe, choć dopiero co, bo niecały tydzień temu rozpoczęła się migracja do Anny . Oczywiście nowa odsłona mogłaby najpierw pojawiać się (przez pewien czas) wyłącznie w telefonach debiutujących na rynku. W takim wypadku stawiałoby to jednak sens niedawnej premiery Nokii 500 pod znakiem zapytania .

Druga możliwość to premiera telefonu Nokia 700. Urządzenie co prawda już zapowiadane , ale prawie nie komentowane przez producenta. Być może w ogóle byśmy o nim nie wspominali gdyby nie dwa interesujące zdjęcia wykonane 700-ką, które wypłynęły niedawno w serwisie Flickr.

Napisał o nich blog The Nokia Blog ... a chwilę potem znikły z albumu Flickra. Były tam jednak na tyle długo, aby swoją jakością zainteresować media i ludzi zainteresowanych smartfonami. Internauci cmokali z zachwytem nad telefonem i zamontowanym w nim aparatem fotograficznym.

Już raz, w przypadku Nokii N8 dobra optyka i wysoka rozdzielczość aparatu zagwarantowała sukces smartfonowi. Czy fiński producent zamierza powielić tę receptę? Ważniejszym pytaniem jest to, czy da się sprzedać telefon opierając się na tej jednej zalecie? Przekonamy się niebawem.

Więcej o: