BlackBerry wciąż kocha Flasha. Wbrew wszystkiemu

Adobe przestaje rozwijać Flash Playera na urządzenia mobilne. Jednak nie wszyscy mogą - i chcą się z tym pogodzić. RIM, producent smartfonów BlackBerry, ogłosił właśnie, że w takim razie sam będzie pracować nad wtyczką Flasha.

Rezygnacja Adobe z rozwijania Flash Playera na urządzeniach mobilnych brzmi jak pośmiertna zemsta Steve'a Jobsa, który zawsze przeciwny był tej technologii i nie zgodził się nigdy na wpuszczenie jej na urządzenia z iOS. Obsługa Flasha w przeglądarce była jednak zawsze podawana jako atut przez producentów sprzętu z Androidem czy przez RIM, twórcę tabletu Playbook. Teraz zaś, gdy Adobe wycofuje się z Flasha i rekomenduje w zamian HTML5, producenci muszą szukać innych argumentów na przyciągnięcie klientów.

RIM znalazł taki argument. Firma w dalszym ciągu będzie wspierać i rozwijać Flash Playera na potrzeby swojego tabletu Playbook. Jak zauważa serwis The Verge , RIM może sobie na to pozwolić, ponieważ posiada licencję na cały kod źródłowy wtyczki Adobe. Decyzja jest ciekawa, choć zastanawiam się, jak długo RIM w niej wytrwa. Jeśli rozwój HTML5 będzie szybko postępował, to w końcu chyba nawet kanadyjska firma będzie musiała się ugiąć.

embed

BLACKBERRY PlayBook 64 GB

  • System operacyjny: BlackBerry OS
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 7 cali
  • Pamięć wewnętrzna: 64 GB

2 opinie

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Porównaj ceny tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: