5 najbardziej wyczekiwanych tabletów na MWC 2012

Targi MWC (Mobile World Congress) 2012, które co roku odbywają się w hiszpańskiej Barcelonie dostarczają nam mnóstwo premier urządzeń przenośnych, a w tym roku spodziewamy się wręcz wysypu nowych tabletów. CES 2012 mimo wszystko nieco rozczarowało pod względem tabletów. Zaprezentowano co prawda kilka ciekawych urządzeń, ale te najbardziej wypasione poznamy zapewne dopiero w tym miesiącu. MWC 2012 odbędzie się w dniach 27 luty - 1 marca. Wyłoniliśmy grupę pięciu najbardziej wyczekiwanych tabletów, które mamy nadzieję zobaczyć w Barcelonie.

Asus Padfone

Asus PadfoneAsus Padfone fot. tablety.pl

Ciekawa hybryda, która jest połączeniem smartfonu oraz tabletu pełniącego również funkcję docka, została zaprezentowana przez Asusa już podczas targów Computex 2011. Na CES 2012 urządzenie również się pojawiło, ale nadal był to tylko prototyp, który różni się od wersji finalnej Padfone'a. Niemniej, już na MWC 2012 Asus zaprezentuje ostateczną wersję gadżetu. To już pewne, bo producent rozpoczął niedawno rozsyłać zaproszenia dla mediów na specjalne spotkanie, które zostanie poświęcone właśnie Padfone'owi. Wiemy również, że przez ostatnie tygodnie Asus pracował nad ulepszeniami hybrydy. Zmniejszono między innymi gabaryty urządzenia oraz zmodyfikowano wyposażenie. Wiemy także, iż Asus Padfone zadebiutuje już z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich na pokładzie, a więc zniknie problem aktualizacji po kilku tygodniach od zakupu, jak miało to miejsce z Eee Padem Transformerem Prime.

Samsung Galaxy Tab 11.6

Już w zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że Samsung pracuje nad nowym, megawypasionym tabletem z Androidem. O tajemniczym urządzeniu wiemy tyle, że dysponować ma ekranem o rozdzielczości aż 2560 x 1600 pikseli (co stanowi podwojenie wartości stosowanej dziś w typowych tabletach z Androidem o przekątnej 10,1 cali) i najprawdopodobniej przekątnej 11,6 cali. Stąd też media sugerują, że gadżet zadebiutuje pod nazwą Samsung Galaxy Tab 11.6 (zgodnie z dotychczasową nomenklaturą koreańskiej firmy). Poza tym nowy tablet, to również dwurdzeniowy procesor Exynos pracujący z zegarem aż 2 GHz, rzekomo 2 GB pamięci operacyjnej oraz Android Ice Cream Sandwich na pokładzie. Prawdopodobnie to nie jedyny nowy tablet, który Samsung zamierza zaprezentować na lutowym MWC 2012.

Asus Eee Pad Transformer TF300T

Asus Eee Pad Transformer TF300TAsus Eee Pad Transformer TF300T fot. tablety.pl

Przedstawiciele Asusa potwierdzili niedawno, że firma rzeczywiście szykuje nowego Transformera, który będzie pracować pod kontrolą systemu Windows 8. Tablet ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku, a więc całkiem możliwe, że pokaże swoje oblicze już podczas MWC 2012. Oficjalnie wiemy jeszcze tylko tyle, że nowy Transformer ma pracować pod kontrolą układu ARM, a nie Intela, jak spekulowano jeszcze kilka miesięcy temu. Poza tym urządzenie objęte jest tajemnicą. Ostatnio w sieci pojawiły się fotki nowego Transformera, który oznaczono symbolem TF300T. Czy to właśnie tajemniczy tablet Asusa z Windows 8? Tego niestety nie wiemy, więc musimy uzbroić się w cierpliwość oraz liczyć na to, że Tajwańczycy rzeczywiście przywiozą gadżet do Barcelony.

Nowy tablet Sony

Nowy tablet SonyNowy tablet Sony fot. tablety.pl

Wiemy, że Sony szykuje się do kontrataku na konkurentów i jest bardzo prawdopodobne, że uderzy już podczas tegorocznych targów MWC. Japończycy znani są z nietypowego podejścia do tabletów, co pokazali już za sprawą dwóch bardzo udanych gadżetów: Sony Tablet S oraz Sony Tablet P. Zapewne Sony Crystal będzie kolejną gratką dla graczy, z certyfikatem PlayStation oraz być może czterema rdzeniami, które zapewnią jeszcze większe możliwości dla uruchamianych gier.

Tablet Nokii

Tablet NokiiTablet Nokii fot. tablety.pl

To największa niewiadoma w naszym zestawieniu. Nokia zamierza w przeciągu kolejnych sześciu miesięcy wprowadzić własny tablet na rynek. Nie wiemy czy na MWC 2012 Finowie zechcą pokazać prototyp własnego tabletu, czy raczej wstrzymają się z tym do wiosny.

Co z kolei wiemy o tablecie Nokii? Niewiele, poza tym, że będzie to gadżet pracujący pod kontrolą Windows 8 i zapewne nawiązujący stylistycznie do smartfonów Lumia. Możemy również liczyć na coś ekstra, wszak Stephen Elop - CEO Nokii powiedział kiedyś, że firma wejdzie na rynek tabletów tylko wtedy, gdy będzie w stanie zaproponować coś innego niż konkurencja, a więc wyróżniającego się na tle innych urządzeń.

Jak kupić tablet, który nie okaże się glinianą tabliczką? Wszystko o tabletach znajdziesz w serwisie Tablety.pl

Więcej o: