Czy tak wygląda Nokia z Windows Phone i naprawdę potężnym aparatem fotograficznym?

W Sieci pojawiła się specyfikacja i zdjęcia nowej Nokii, która wygląda na siostrę bliźniaczkę Nokii 808 z 41-megapikselowym aparatem fotograficznym.

Nokia 808 była jednym z absolutnych hitów ostatnich targów MWC , na których producenci demonstrują swoje najnowsze urządzenia mobilne. Na razie trudno powiedzieć, czy Nokia 808 Pure View faktycznie może stanowić konkurencję dla zwykłych aparatów. Trzeba jednak przyznać, że wyposażenie ma imponujące: obiektyw Carl Zeiss i czterokrotny zoom optyczny oraz matryca o niespotykanej rozdzielczości 41 megapikseli. Pozwala to na robienie zdjęć o mających 7728x5354 piksele w formacie 16:9 lub, jeśli wybierzemy 4:3, o rozdzielczości 7152x5368 pikseli.

Nokia 808 Pure ViewNokia 808 Pure View fot. Joanna Sosnowska/gazeta.pl

Nokia 808 działa pod kontrolą Symbiana. Jak dowiedzieliśmy się na targach MWC, wersja urządzenia z Windows Phone jest w planach. Ponieważ jednak prace nad smartfonem z megapotężną matrycą trwały już od dwóch lat, to postanowiono, że szlak przecierać będzie Nokia z Symbianem.

Teraz w Sieci pojawił się opis oraz zdjęcia urządzenia , które wygląda jak Nokia Lumia z Windows Phone oraz optyką z Nokii 808.

Nokia Lumia 808?Nokia Lumia 808? Fot. Mobile.it

Nowa Nokia Lumia miałaby być wyposażona w 4,3-calowy wyświetlacz, dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz, a na pokładzie - Windows Phone w wersji Apollo. Dane na temat nowej Lumii nie są oczywiście jeszcze potwierdzone, więc póki co wolimy pozostać co do nich sceptyczni.

Więcej o: