Microsoft zamierza znacznie ułatwić migrację aplikacji z Androida i iOS na Windows Phone

Na to przynajmniej wskazuje jeden z patentów należących do firmy.

Patent został złożony przez giganta z Redmond pod koniec 2010 roku i opisuje technologię, która może sporo namieszać na rynku urządzeń mobilnych. Technologia ta miałaby mieć dwa zastosowania. Po pierwsze, zostałaby wykorzystana do skanowania aplikacji zainstalowanych na telefonie z Androidem bądź na iPhone'ie. Po tej operacji nastąpiłoby wyszukanie w WP Marketplace tych samych lub podobnych programów, a użytkownik mógłby pobrać je na swój Windows Phone.

Funkcja wyszukiwania odpowiedników aplikacji na konkurencyjnych platformach przydałaby się zapewne wielu osobom, ale patent przedstawia jeszcze jedno, ciekawsze zastosowanie technologii. Otóż za jej pośrednictwem można by też było bezpośrednio przenosić aplikacje i zmagazynowane w nich dane użytkownika z telefonu działającego na Androidzie tudzież iPhone'a na Windows Phone.

W jaki sposób ta usługa miałby działać, biorąc pod uwagę, że ani Apple, ani Google nie pozwala swoim użytkownikom na przenoszenie aplikacji na inny system? Trudno na tę chwilę to stwierdzić, niemniej pomysł wydaje się świetny. Jedną z głównych bolączek Windows Phone jest mała liczba dostępnych aplikacji w porównaniu do App Store oraz Google Play. Jeśli udałoby się je swobodnie przenosić, mobilny system Microsoftu mógłby sporo zyskać i zdobyć wreszcie zauważalny udział w sektorze smartfonów.

[Za: FireMobileContent ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: