Coolpad Modena, jeden z ładniejszych smartfonów ze średniej półki, wchodzi do Polski

Coolpad Modena to smartfon ze średniej półki, ale raczej tego po nim nie widać. Jest już dostępny w sklepach oraz w ofercie T-Mobile.

Modena to jeden z pierwszych modeli chińskiego producenta dostępny w Polsce. Coolpad jest stosunkowo młodą firmą, założoną w 1993 roku, ale już teraz może się pochwalić pozycją w top 3 najlepiej sprzedających się chińskich telefonów. Firma specjalizuje się w produkcji niedrogich, ale dopracowanych smartfonów i właśnie nimi chce zachęcić do siebie europejskich konsumentów. W 2014 roku Coolpad miał aż 85 premier sprzętowych, ale na razie do nas trafią tylko dwa modele - Coolpad Porto z ekranem 4,7" oraz Coolpad Modena z ekranem 5,5".

I właśnie to ostatnie urządzenie miało swoją premierę w Polsce. Coolpad Modena kosztuje 649 złotych, ale z zewnątrz nie widać, że mamy do czynienia ze sprzętem niedrogim. Obudowa wykonana jest z dobrej jakości tworzywa, a ekran o przekątnej 5,5" i rozdzielczości 960×540 pikseli na pierwszy rzut oka wygląda całkiem nieźle. Dobre wrażenie robi bardzo cienka ramka wyświetlacza. Wewnątrz znajdziemy czterordzeniowy procesor Snapdragon 410, taktowany zegarem 1,2 GHz i 1 GB RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi zaledwie 8 GB, z czego do dyspozycji użytkownika pozostaje ok. 5 GB - to mało, na szczęście jest możliwość rozszerzenia pamięci telefonu dzięki karcie microSD (do 32 GB). Główny aparat ma 8 Mpix, ten z tyłu - 2 Mpix. Całość działa pod kontrolą Androida 5.1; w Coolpad Modena można korzystać z dwóch kart SIM jednocześnie, obsługuje on też LTE.

Coolpad Modena dostępny jest w sklepach w cenie 649 złotych, ale można go dostać także w ofercie T-Mobile w taryfach Jump! Family. W umowie na 24 miesiące można kupić urządzenie już od 9 zł (w abonamencie 129,99 zł) do 249 zł w abonamencie 39,99 zł. Więcej szczegółów tej oferty znajdziecie tu .

Więcej o: