CES 2016: Huawei Mate 8 oficjalnie zaprezentowany

Na targach CES 2016 oficjalnie zadebiutował smartfon Huawei Mate 8. To pierwszy model na rynku wyposażony w układ Kirin 950. Czy to jego jedyny atut?

Targi CES są okazją do premier wielu urządzeń, między innymi smartfonów. Swój najnowszy produkt z tej kategorii zaprezentował oficjalnie Huawei . Model Mate 8 , zapowiedziany już w listopadzie, ma być według producenta przełomowy, bo jako pierwszy wykorzystuje układ Kirin 950 (4 x A72 2.3 GHz i 4 x A53 1.8 GHz). Producent twierdzi,że w porównaniu do Kirin 925, moc procesora zwiększyła się o 100 proc., wydajność GPU o 125 proc.. Nie przełożyło się to na spadek efektywności baterii (4000mAh) - wręcz przeciwnie czas pracy na jednym ładowaniu wydłużył się o 70 proc.

Przeczytaj też: LG prezentuje nowe smartfony ze średniej półki

Fot. Huawei

Specyfikacja

Huawei Mate 8 prezentuje się dość imponująco. Prócz wspomnianego ośmiordzeniowego procesora jego najważniejsze cechy to duży ekran (6 cali, Full HD), 3GB pamięci RAM (4GB jako opcja), 32/64GB na dane, główny aparat pozwalający robić zdjęcia o rozdzielczości 16MP.

Huawei zadbał też o kilka autorskich funkcji, które mają zapewnić przewagę Mate 8 nad konkurencją. Smartfon wyposażono w czytnik linii papilarnych nowej generacji z innowacyjną, według producenta, technologią zabezpieczeń. Okrągły czujnik odcisków palców poprawia efektywność identyfikacji użytkownika o 10 proc. System dopasowania tarcia linii papilarnych ma trzy poziomy ochrony. Nowy czujnik reaguje dwa razy szybciej w stosunku do rozwiązania zastosowanego w poprzednim modelu.

Huawei mocno postawił też na bezpieczeństwo. W Mate 8 zastosowano dwa standardy interfejsu czytnika linii papilarnych dla ulepszenia możliwości płatności online: Fast Identity Online (FIDO) i Android M. Duża moc procesora pozwala na szyfrowanie danych w czasie rzeczywistym, co zwiększa ich ochronę. Smartfon zabezpiecza również dane z karty microSD, uniemożliwiając ich odczyt bez podania hasła. Dzięki temu w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu, zawartość karty nie może zostać odczytana.

Mate 8 ma też działać lepiej w trybie głośnomówiącym. Technologia Super Hands-Free 3.0 ma zapewnić odpowiednią jakość rozmowy niezależnie od tego, czy jesteśmy w samochodzie, sali konferencyjnej, czy na tłocznej imprezie. Producent twierdzi,że funkcja działa nawet w odległości trzech metrów o smartfonu. Tryb redukcji szumów kierunkowych oraz 120-stopniowy kąt przechwytywania dźwięku sprawia, że połączenia w trybie głośnomówiącym mają być czyste i wyraźne. Miejmy nadzieję, że testy potwierdzą te zapewnienia.

Mate 8 wyposażony został również w możliwość korekty dokumentu stworzonego za pomocą aparatu - automatycznie wyprostuje zdjęcie zrobione pod kątem, dzięki czemu zostanie ono wyświetlone w odpowiedni sposób. Podobną funkcję oferuje aplikacja OneNote Microsoftu.

Warto wspomnieć też o kolejnej funkcji smartfonu, która pozwala automatycznie wykryć urządzenia bezprzewodowe znajdujące się w pomieszczeniu. Ma to ułatwić udostępnionych folderów i bezpośrednie przesyłanie plików pomiędzy telefonem i komputerem. Huawei Mate 8

Huawei Mate 8 prezentuje się dość solidnie - z pewnością należy do najwyższej klasy smartfonów. Czy jest równie zaawansowany technologicznie jak produkty konkurencyjne? Czy autorskie innowacje Huawei są w stanie konkurować z tym co zapewnia LG czy Samsung? Chiński gigant coraz częściej udowadnia, że stać go na wprowadzanie ciekawych udogodnień. Sądzę jednak, że Huawei Mate 8 jest wart uwagi.

 
Zobacz wideo
Więcej o: