Kalejdoskop: opinie świata o nowej Nokii N9

Przedstawiciele niektórych zachodnich serwisów są na konferencji Nokii w Singapurze i mieli już okazję chwilę "pobawić się" nowym smartfonem fińskiego producenta. Czego mamy się spodziewać?

Fantastyczny design, boski wyświetlacz

Serwis Engadget najwyraźniej jest pod wrażeniem nowej Nokii N9. Twierdzi, że urządzenie zaprojektowane jest fantastycznie, a wyświetlacz AMOLED robi wrażenie.

Animacje są płynne, nawigacja naturalna; to wielka zmiana w porównaniu do tego, co dotychczas proponowała nam Nokia jeśli chodzi o dotykowe wyświetlacze.

Oszałamiająca wydajność. Szkoda, że tak późno

i4U stwierdza , że interfejs wygląda świetnie, a wydajność Nokii N9 robi wrażenie. Ponieważ jedyne fizyczne klawisze, w jakie wyposażono urządzenie to przyciski kontroli głośności oraz blokowania, to całe sterowanie smartfonem odbywa się za pośrednictwem dotykowego ekranu.

Nokia powinna była wybrać MeeGo. Ale teraz jest już na to chyba za późno..

Świetnie leży w dłoni, choć przewijanie ekranu nie zawsze działa poprawnie

CNET twierdzi, że smartfon świetnie leży w dłoni, a 3,9" wyświetlacz AMOLED wygląda świetnie.

W sytuacji idealnej powinieneś nawigować przesuwając po ekranie od brzegu do brzegu ekranu, ale nie działa to poprawnie ze wszystkimi aplikacjami.

Wydajność prototypu została oceniona na poprawną, a samo urządzenie oceniono jako gotowe do sprzedaży.

Pierwsze wrażenia pozytywne. Szkoda, że MeeGo nadeszło tak późno

Forbes zauważa , że system operacyjny nie jest "czystym MeeGo", jest to raczej połączenie tego ostatniego z Maemo. Smartfon określony został jako "bardzo cienki", a nieznacznie grubszy, niż iPhone 4.

Zobacz galerię zdjęć Nokii N9

Co sądzisz o nowej Nokii N9?
Więcej o: