Masz trochę gotówki? Kup sobie wyspę. Niektóre kosztują tyle, co mała kawalerka w Warszawie

Chyba każdy marzył kiedyś o prywatnej wyspie - najlepiej pięknej i egzotycznej. Okazuje się, że to marzenie nie jest wcale tak trudne do zrealizowania, o ile dysponujemy odpowiednimi finansami. Najtańsza wyspa na naszej liście została wyceniona na ok. 266 tysięcy złotych. Za taką kwotę w Warszawie trudno dziś znaleźć nawet przyzwoitą kawalkerkę, nie mówiąc o większym mieszkaniu.
Rangyai Island Rangyai Island fot. privateislandsonline.com (screen strony)

Rangyai Island

Lokalizacja: Tajlandia

Cena: 614 mln złotych

Powierzchnia: 44,5 ha

Rangyai Island zlokalizowana jest na wschód od Phuket, czyli największej wyspy W Tajlandii. Ta malownicza wysepka znajduje się również ok. 20 minut od lotniska Phuket International.

Wyspa zajmuje obszar 44,5 ha. Spotkamy tu faunę i florę charakterystyczną dla Tajlandii - piękne i piaszczyste plaże oraz trapikalne lasy. Rangyai Island dysponuje ujęciami czystej wody oraz generatorem prądu. Na wyspie można także złapać sygnał telefonii komórkowej.

Cena zwala z nóg. Z informacji podanych na stronie privateislandsonline.com wynika, że aby stać się właścicielem Rangyai Island, trzeba zapłacić około 614 mln zlotych.

Darby Island Darby Island fot. Private Islands Inc.

Darby Island

Lokalizacja: Bahamy, Karaiby

Cena: 176 mln złotych

Powierzchnia: 224 ha

Darby Island zlokalizowana jest w jednej z najbardziej malowniczych części Bahamów - 150 kilometrów od Nassau oraz 22 kilometry od Great Exuma. Jest częścią łańcucha 360 wysp, zwanego Exuma Cays - to prawdziwy raj dla wielbicieli żeglarstwa i wędkarstwa.

Na wyspie znajduje się pas startowy dla samolotów oraz zamek zbudowany przez Anglika Sir Baxtera w 1938 roku. Zamek ten można przebudować i zmienić w imponującą willę lub hotel.

Co ciekawe, Darby Island jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie wysp Rudder Cut i Musha Cay. Oydwie należą do słynnego iluzjonisty Davida Copperfielda.

East Sister Rock East Sister Rock Private Islands Inc.

East Sister Rock

Lokalizacja: Floryda, USA

Cena: 57,5 mln złotych

Powierzchnia: 0,56 ha

W przypadku East Sister Rock nie płacimy za wielkość, ale przede wszystkim za  lokalizację. A jest ona niebylejaka, bo wyspa znajduje się na Florydzie, w okolicach miasta Marathon.

Na East Sister Rock znajdziemy dom o powierzchni 214 metrów kadratowych, z 3 sypialniami i 2 łazienkami. Dostępny jest również basen, szklany taras, przystań dla jachtów i lądowisko.

East Sister Rock jest w całości samowystarczalna. Prąd dostarczany jest dzięki generatorom energii słonecznej i wiatrowej. Wyspa posiada również dostęp do sieci Wi-Fi.

Trump Island Trump Island fot. Private Island Inc.

Trump Island

Lokalizacja: Waszyngton, Stany Zjednoczone

Cena: 33,5 mln złotych

Powierzchnia: 11,9 ha

Trump Island jest częścią archipelagu Saun Juan, który jest zlokalizowany na terytorium USA i Kanady. Co ciekawe, jej nazwa nie ma nic wspólnego z amerykańskim prezydentem, choć właściciel wyspy przyznał, że próbował sprzedać ją Donaldowi Trumpowi. Bez powodzenia.

Na wyspie znajduje się w pełni wyposażony dom z sześcioma sypialniami. Trump Island ma oczywiście dostęp do czystej wody i energii elektrycznej. Posiada także przystań dla jachtów.

Aby stać się nowym właścicielem tej zajmującej powierzchnię 11,9 hektarów malowniczej wyspy, jak i samego domu, wystarczy wykonać przelew na kwotę 33,5 mln złotych.

Isla Tortuga Isla Tortuga Private Islands Inc.

Isla Tortuga

Lokalizacja: Chile

Cena: 4,6 mln złotych

Powierzchnia: 125 ha

Isla Tortuga zlokalizowana jest w chilijskim regionie Los Lagos, około 800 km na południe od stolicy kraju, Santiago. To malownicza wysepka zajmująca powierzchnię 125 hektarów, która może pochwalić się piaszczystymi plażami, naturalnymi jeziorami oraz widokiem na Andy.

Jeśli chcecie poczuć się niczym bohaterowie filmu "Piraci z Karaibów", to potrzebujecie jedynie 4,6 mln złotych, bo na tyle właśnie została wyceniona Isla Tortuga. Obecny właściciel wyspy twierdzi nawet, że można znaleźć na niej ślady dawnych wschodnich cywilizacji...

Deadman Caye Deadman Caye Private Islands Inc.

Deadman Caye

Lokalizacja: Belize

Cena: 0,57 mln złotych

Powierzchnia: 0,38 ha

Deadman Caye to malutka malownicza wyspa zlokalizowana w akwenie Morza Karaibskiego - w atolu Turneffe. Wyspa otoczona jest przepiękną rafą i może być świetnym punktem wypadowym zarówno dla wędkarzy, jak również amatorów nurkowania.

To jedna z najtańszych wysp na naszej liście. Wyceniono ją na ok. 572 tys. złotych.

Gillis Island Gillis Island fot. Private Islands Inc.

Gillis Island

Lokalizacja: Kanada

Cena: 0,3 mln złotych

Powierzchnia: 4,4 ha

Gillis Island jest częścią słynnej Wyspy Księcia Edwarda, będącej jedną z czterech prowincji Kanady. Ta niewielka wyspa znajduje się 30 minut drogi od stolicy prowincji - Charlottetown.

Gillis Island pozostaje praktycznie nietknięta od 1750 roku, gdy na terenie Wyspy Księcia Edwarda po raz pierwszy pojawili się francuscy kolonizatorzy i założyli pierwszą osadę.

Bone Caye Bone Caye Private Islands Inc.

Bone Fish Caye

Lokalizacja: Belize

Cena: 0,27 mln złotych

Powierzchnia: 0,10 ha

Bone Fish Caye, podobnie, jak Deadman Caye, zlokalizowana jest na terytorium Belize, około 2,5 kilometra na południe od miasteczka San Pedro. Region ten jest bogaty w rafy koralowe, w których występuje 70 gatunków korali twardych i 36 miękkich oraz 500 gatunków ryb.

Cena? Niecałe 270 tysięcy złotych. Jeśli zawsze marzyliście o własnej egzotycznej wyspie, to lepszej okazji chyba nie znajdziecie.

Wyspa Sołtysia Wyspa Sołtysia Private Islands Inc.

Wyspa Sołtysia

Lokalizacja: Złocieniec, Polska

Cena: do ustalenia

Powierzchnia: 8,5 ha

Na koniec polski akcent. Wyspa Sołtysia zlokalizowana jest na Pojezierzu Drawskim (jezioro Lubie) w okolicach miasteczka Złocieniec. To idealne miejsce dla wielbicieli wędkarstwa, pływania, kajakarstwa czy też żeglarstwa.

Na wyspie dostępna jest niezbędna infrastruktura: kanalizacja, linia telefoniczna oraz sieć elektryczna. W przeszłości można było się na nią dostać jedynie łodzią bądź motorówką, ale niedawno wybudowano również kładkę dla pieszych, która łączy wyspę ze stałym lądem.

Niestety brakuje informacji na temat ceny. Zainteresowane osoby muszą skontaktować się z agentem nieruchomości, który pomoże nam w negocjacjach z obecnym właścicielem wyspy.

Więcej o: