Microsoft zasypał nas nowościami. Surface Laptop 2 wygląda świetnie. Jest też ważna aktualizacja Windows 10

Microsoft zaprezentował w Nowym Jorku szereg nowych urządzeń z rodziny Surface. Surface Laptop 2, Surface Pro 6 i Surface Studio 2 nie wprowadzają żadnych rewolucyjnych zmian, ale i zapowiadają się na ciekawe urządzenia. Oprócz tego firma z Redmond udostępniła ważną aktualizację dla Windowsa 10.
Microsoft Surface Pro 6 Microsoft Surface Pro 6 Fot. Mary Altaffer / AP Photo

Microsoft Surface 6

Nowy hybrydowy laptop Microsoftu został wyposażony 12,3" wyświetlacz oraz procesor Intel Core 8 generacji. Firma zapewnia, że (w najmocniejszej wersji) Surface Pro 6 będzie nawet o 67 proc. wydajniejszy od swojego poprzednika. Urządzenie waży zaledwie 770 g, a wbudowana bateria ma pozwolić nawet na 13,5 godzin pracy na jednym ładowaniu.

W swojej najmocniejszej wersji Surface Pro 6 będzie dysponować 16 GB pamięci RAM.

Uwagę zwraca również nowa wersja kolorystyczna urządzenia (matowa czerń), która prezentuje się fenomenalnie. Niestety nie wiemy, czy czarny Surface będzie dostępny w Polsce, czy też będziemy skazani jedynie na standardowy srebrny model.

Największą wadą urządzenia wydaje się być brak portów USB-C. Serio Microsofcie? Mamy przecież 2018 rok. USB-C już dawno powinno być standardem we wszystkich urządzeniach.

Ceny Surface Pro 6 rozpoczynają się od 899 dolarów.

Microsoft Surface Laptop 2 Microsoft Surface Laptop 2 Fot. Mary Altaffer / AP Photo

Microsoft Surface Laptop 2

Microsoft odświeżył też swojego "zwykłego" laptopa. Nowy Surface Laptop 2 również będzie dostępny w kolorze matowej czerni i dysponuje procesorem Intela 8 generacji.

Surface Laptop 2 to przede wszystkim poprawa wydajności. Urządzenie ma być o 85 proc. szybsze od poprzednika. Oczywiście mówimy tu o najmocniejszej wersji laptopa, z 16 GB RAM oraz procesorem i7. Nowa bateria ma pozwolić nawet  na 14,5 godzin pracy.

Nowy Surface został wyposażony w 13,5-calowy ekran PixelSense o rozdzielczości 2256 x 1504. W tym roku Microsoft skupił się na poprawie kontrastu (1500:1). W sprzedaży pojawią się wersje urządzenia z 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1 TB pamięci wewnętrznej.

Tak, w Surface Laptop 2 również zabrakło portów USB-C.

Ceny Surface Laptop 2 rozpoczynają się od 999 dolarów.

Microsoft Surface Studio 2 Microsoft Surface Studio 2 fot. AP

Microsoft Surface Studio 2

Surface Studio to zdecydowanie jedno z ciekawszych urządzeń (i najdroższych) w portfolio Microsoftu. Po niemal dwóch latach od swojej premiery dedykowany profesjonalistom komputer All-In-One doczekał się lekkiego liftingu.

Surface Studio 2 dysponuje 28-calowym ekranem PixelSense o rozdzielczości 4500 x 3000, a nowy układ graficzny ma poprawić wydajność urządzenia o 50 procent. Podobnie, jak poprzednik, Studio 2 będzie współpracować z "koroną" Surface Dial.

Użytkownicy będą mieli do wyboru wersję z 16 lub 32 GB RAM, a także z grafiką NVIDIA GeForce GTX 1060 lub GTX 1070. Do tego dochodzi 1 lub 2 TB pamięci wewnętrznej.

Ceny Surface Studio 2 rozpoczynają się od 3 499 dolarów.

Surface Headphones Surface Headphones fot. AP

Surface Headphones

Surface Headphones to nowy członek rodziny urządzeń Microsoftu. Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth współpracują z asystentem głosowym Cortana i oferują funkcję noise-cancelling, która pozwala na wyciszenie dźwięków z otoczenia.

Słuchawki Microsoftu automatycznie zapauzują odtwarzany utwór, gdy zdejmiemy je z głowy. Bateria ma pozwolić na 15 godzin pracy urządzenia. Naładujemy ją przez port USB-C.

Sugerowana cena urządzenia to 349 dolarów.

Windows 10 Windows 10 Microsoft

Aktualizacja Windows 10

Przy okazji prezentacji nowości sprzętowych Microsoft zdecydował się również udostępnić długo wyczekiwaną październikową aktualizację Windows 10. Pierwsi użytkownicy systemu mogą pobrać ją już teraz, a w kolejnych tygodniach powinna trafić do wszystkich.

Jakie nowości wprowadza aktualizacja? Oto najważniejsze zmiany:

- ciemny motyw kolorystyczny eksploratora systemu, czyli tzw. "dark mode";

- nowa i bardziej precyzyjna wyszukiwarka systemowa;

- wspólny schowek, który pozwoli nam korzystać z funkcji kopiuj/wklej pomiędzy różnymi urządzeniami;

- lepsze wsparcie dla ekranów z technologią HDR;

- lepsza integracja systemu ze smartfonami i tabletami z Androidem;

- nowe narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu;

- Windows podpowie nam, które aplikacje najbardziej drenują baterię;

- nowa wersja Skype i aktualizacja legendarnego Notatnika.

Więcej o: