Były właściciel Aster przejmie Polo Market? Duża sieć marketów na sprzedaż

Znany brytyjski fundusz Argus Capital chce przejąć jednego z największych detalistów w Polsce - donosi we wtorek prasa.

Polo Market to jedna z największych sieci supermarketów w Polsce, w dodatku kontrolowana przez rodzimy kapitał. Założona w 1997 roku przez grupę prywatnych inwestorów z kilku polskich miast przez lata rozwinęła swoją sieć sklepów do 344 placówek, w których - jak donosi oficjalna strona sieci - co miesiąc zakupy robi ponad 14 mln Polaków. Spółka notuje też dobre wyniki - w ubiegłym roku jej obroty wyniosły 3,3 mld zł, a zysk netto - 32 mln zł w 2010 roku. Nic dziwnego, że Polo Market był łakomym kąskiem dla inwestorów.

Od dłuższego czasu mówiono już o zmianach właścicielskich w ramach spółki, jednak niekoniecznie w kontekście jej sprzedaży. Jeszcze w lutym według informacji "Rzeczpospolitej" właściciele Polo Marketu mieli negocjować w sprawie połączenia swojej sieci ze Stokrotką należącą do koncernu Emperia.

Teraz, jak donoszą "Rzeczpospolita" i "Puls Biznesu", Polo Market ma przejąć zarejestrowany na wyspie Jersey fundusz Argus Capital. Chce to zrobić za pośrednictwem cypryjskiej spółki Domelius, która wysłała już do UOKiK wniosek o zamiarze przejęcia Polo Marketu. Drugi wniosek do UOKiK złożył Argus - informuje w nim o... planie przejęcia Domeliusa.

Z nieoficjalnych informacji "Rz" wynika, że Argus Capital przejmie maksymalnie 30 proc. udziałów w spółce. Na razie nie udało nam się skontaktować ze spółką Polomarket-Deat w sprawie komentarza.

W przeszłości Argus był współwłaścicielem czołowej polskiej sieci telewizji kablowej Aster - w 2002 roku za 110 mln euro przejął Aster od Elektrimu w ramach konsorcjum z funduszami Hicks Muse Tate Furst i Emerging Markets Partnership. Po kilku latach operatora telewizji kablowej przejął jednak fundusz Mid Europa Partners.

Sponsorzy Euro na razie przyćmieni przez konkurencję >>

Więcej o: