Media Markt wystartował ze sklepem internetowym. Konkurencja w e-handlu jest coraz większa

Od 21 listopada klienci sklepu Media Markt mogą dokonywać zakupów na stronie internetowej. To już drugie otwarcie w tym miesiącu w ramach koncernu handlowego Media-Saturn. W pierwszym tygodniu listopada uruchomiony został sklep internetowy Saturn

Media Markt podobnie jak Saturn już wcześniej udostępnił swoim klientom możliwość rezerwacji produktów z oferty poszczególnych marketów na stronie internetowej oraz ich odbioru w sklepie stacjonarnym. Od 21 listopada działa już w pełni funkcjonalny sklep internetowy, w którym klienci znaleźć mogą wszystkie towary dostępne w sklepach stacjonarnych. - Jako chyba jedyni w branży opieramy nasz sklep internetowy na obecnie działających sklepach stacjonarnych, a nie na magazynie centralnym - mówi Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Saturn.

Czytaj więcej: Saturn rusza z e-sklepem .

W ramach sieci Media Markt w Polsce działa 46 sklepów. Dla porównania Saturnów jest tylko 17. Robiąc zakupy online, klienci mogą zamawiać wybrane towary bezpośrednio ze strony internetowej . lub poprzez call center. - Towar dostarczany jest do klientów w całej Polsce. Logując się, trzeba podać kod pocztowy miejsca dostawy, a wtedy klientowi wyświetli się najbliższy sklep - mówi Batóg. - Towary do klientów, którzy mieszkają blisko jednego z naszych sklepów, będą dostarczane przez naszych dostawców w ciągu 24 godzin. Maksymalny czas dostawy, jaki gwarantujemy, to 48 godzin - dodaje Batóg.

Płatność za zakupy internetowe możliwa jest za pomocą kart kredytowych, e-przelewu, standardowym przelewem bankowym oraz za pobraniem. Kupione towary można też odebrać w najbliższym sklepie - jak zapewniają nas przedstawiciele sieci, jest to możliwe już po godzinie od złożenia zamówienia.

Oczekiwania były

Przygotowania do otwarcia sklepu w Polsce trwały kilka miesięcy. - Od dłuższego czasu dostawaliśmy od naszych klientów sygnały, że oczekują oni otwarcia sklepu internetowego. Mogliśmy zrobić to już wcześniej, ale chcieliśmy, aby nasz sklep był w pełni profesjonalny - podkreśla Batóg. Koncern Media Saturn liczy na to, że po roku funkcjonowania nowych e-sklpów sprzedaż w internecie będzie stanowiła 5 proc. całej sprzedaży. - W krótkim czasie chcemy zostać liderem w sprzedaży internetowej, opierając się na silnej pozycji, jaką marka Media Markt zdobyła w Polsce przez 14 lat działalności w handlu stacjonarnym - zakłada Marcin Rosati, członek zarządu Media Saturn Holding Polska.

Niemiecka sieć długo zwlekała z otwarciem własnego sklepu w internecie. Dopiero w październiku ubiegłego roku w Niemczech wystartował sklep internetowy Saturna, a w styczniu tego roku - internetowy sklep Media Markt. Zwlekanie z wejściem do sieci było związane z polityką wewnętrzną firmy. Wcześniej ceny w poszczególnych sklepach nie były ujednolicone, w każdej placówce kierownictwo sklepu ustalało je osobno, dostosowując ceny do poziomu lokalnej konkurencji.

Więcej o: