PKO BP podnosi opłaty. Od maja nowa taryfa opłat i prowizji

PKO BP podnosi opłaty. Będzie droższa obsługa kart, rachunków oraz wypłaty z bankomatów.

PKO BP to kolejny bank, który zdecydował się podnieść opłaty klientom detalicznym - czytamy na Bankier.pl. Taryfa opłat i prowizji ma zmienić się już w maju. Więcej za obsługę rachunków zapłacą posiadacze kont Aurum i Platinum, nie ulegnie natomiast cena Konta za Zero.

Opłata warunkowa za konto Aurum wzrośnie z 25 do 30 zł, a za Platinum z 60 do 80 zł. Opłata miesięczna za rachunek walutowy z kartą debetową wyniesie od maja 6,90 zł (zamiast obecnych 5 zł).

W Superkontach otwartych po 14 marca 2011 r. pojawi się opłata za korzystanie z obcych bankomatów, w wysokości 3 proc., jednak nie mniej niż 5 zł. Będzie ona dotyczyć także kart wydanych do Konta Codziennego (rachunku przejętego po banku Nordea), którego posiadacze dziś mogą bez opłat korzystać z bankomatów Euronetu dwa razy w miesiącu.

W przypadku Superkont Graffiti i Student ma zostać zniesiona pobierana obecnie opłata za korzystanie z bankowości internetowej, jednak w zamian bank podniesie opłatę za przelewy internetowe.

Podwyżki boleśnie odczują osoby, które zamierzają wziąć w banku kredyt studencki. Opłata przygotowawcza wzrośnie bowiem z 200 do 400 zł (dla osób nie posiadających rachunku w PKO BP), droższa będzie również prowizja za udzielenie kredytu - 2 proc. zamiast obecnych 0,5-1 proc. dla posiadaczy kont w banku i 5 proc. zamiast 2 proc. dla studentów nieposiadających rachunku w PKO BP.

Posiadaczy kart kredytowych również nie ominą majowe podwyżki. W przypadku kart PKO Visa, PKO Visa Electron i PKO MasterCard Electronic (błękitna) wzrośnie opłata warunkowa i w zależności od obrotów kartą będzie wynosić 0 zł, 30 zł lub 60 zł (obecnie maksimum 45 zł). PKO BP podniesie też opłaty za przelewy z rachunku karty kredytowej z 4 proc. i minimum 10 zł do minimum 15 zł.

Bank wycofa opłatę za monity przypominające o przeterminowanym zadłużeniu. Dziś taka opłata wynosi 15 zł.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: