Wniosek o 500+ online. Przez internet zajmuje to 6 minut.

Wniosek o 500+ przez internet jest wygodny. Aby dostać pieniądze można składać wnioski osobiście w urzędach, ale powiem szczerze, że nawet nie do końca wiem w których, bo przestało mnie to interesować odkąd dowiedziałem się, że będzie to można zrobić przez internet, za pośrednictwem banku. 

Dziś rano przyszedłem do pracy i to zrobiłem. Zajęło mi to sześć minut

Po drodze miałem dwa małe problemy, ale nie związane z samym programem 500+. Po pierwsze, na stronie mojego banku musiałem znaleźć miejsce, w którym znajduje się wniosek i było to dość utrudnione, bo na ekranie powitalnym nie miga żadne specjalne powiadomienie z komunikatem: "kliknij tu". Ale po paru chwilach udało się problem rozwiązać - wniosek był tam, gdzie wszystkie inne wnioski - o kredyty, karty, lokaty, itp. Ale niewykluczone, że w innych bankach może to być rozwiązane inaczej. 

Po drugie, w trakcie wypełniania wniosku musiałem dodzwonić się do żony, aby podała mi PESEL naszego dziecka. Wszystkie inne dane każdy powinien znać na pamięć, bo nie wychodzą one poza zestaw imię, nazwisko, adres. Swoją drogą zabawne jest to, że trzeba wpisywać stan cywilny dziecka. To znaczy, jest to zabawne w przypadku dziecka półtorarocznego, ale rozumiem, że w przypadku, na przykład siedemnastoletniego może być różnie :)

To były wszystkie napotkane przeze mnie komplikacje. Sam wniosek jest krótki i banalnie prosty, a serwis banku prowadzi przez ten wniosek za rękę. Jak to wygląda w praktyce? 

Najpierw trzeba oświadczyć:

Wniosek o 500+ wypełniany za pośrednictwem bankuWniosek o 500+ wypełniany za pośrednictwem banku Rafał Hirsch

Następnie zaznacza się, czy chodzi o dziecko pierwsze (i wtedy w kolejnych krokach trzeba dodać załączniki o dochodach), czy o drugie bądź każde kolejne (i wtedy nie ma żadnych załączników).

Wniosek o 500+ za pośrednictwem bankuWniosek o 500+ za pośrednictwem banku Rafał Hirsch

Moment dodawania załączników wygląda tak:

Wniosek o 500+ za pośrednictwem bankuWniosek o 500+ za pośrednictwem banku Rafał Hirsch

Oczywiście, na każdym etapie wypełniania wniosku można się cofnąć i poprawić ewentualne błędy.

Całość zajmuje kilka minut. Ten artykuł pisałem dłużej niż wypełniałem wniosek. Można oczywiście składać wniosek osobiście, ale wtedy jest ryzyko stania w kolejce. Internet jest prostszy i widać, że cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dziś wnioski o 500+ można składać w: PKO BP, Pekao SA, BZ WBK, mBanku, Inteligo, ING Banku Śląskim, Banku Millennium, Alior Banku, FM Banku PBP i w T-Mobile Usługi Bankowe. Kolejne banki dołączą w najbliższych dniach. 

 

 

Więcej o: