Dobra wiadomość przed wakacjami: podróże samolotami będą tanieć

W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się widocznej obniżki cen biletów lotniczych. Będzie to efekt zaostrzającej się konkurencji oraz spadku cen paliw.

W tym roku obserwować będziemy spowolnienie wzrostu zysków europejskich przewoźników lotniczych - prognozuje największy tani przewoźnik w Europie Ryanair. Ma to być efekt kilku czynników: m.in. fali ataków terrorystycznych, rosnącej konkurencji oraz obniżki cen biletów.

Ceny biletów spadną o 7 procent

- Opłaty spadają w efekcie nieustającej działalności terrorystycznej oraz spadku cen paliwa, który zachęca przewoźników do oferowania zniżek - mówi prezes Ryanaira Michael O'Leary.

W opinii szefa największego europejskiego taniego przewoźnika lotniczego, tempo spadku cen biletów przyspieszy zimą, Ryanair może się przed tym obronić dzięki niższym kosztom, a także ofercie skierowanej do rodzin i klientów biznesowych.
Michael O'Leary uważa, że ceny biletów oferowanych przez Ryanair spadną o 7 procent w roku podatkowym 2017.

Zysk Ryanair wyższy o 43 procent

Irlandzki przewoźnik poinformował w poniedziałek o wynikach. O'Leary ma się z czego cieszyć. Jego firma odnotowała rekordowy zysk za miniony rok podatkowy - skoczył o 43 proc., do 1,24 mld euro. Liczba pasażerów zwiększyła się o 18 proc., do ponad 106 milionów.  

Kierunek wschodni

Irlandzki przewoźnik ma jednak bardzo ambitne plany rozwoju. Zimą zamierza dołączyć do floty 50 samolotów, co pozwoli przewieźć 10 mln pasażerów więcej.

Spółka przyspiesza też ekspansję w kierunku wschodnim, gdzie jej głównym konkurentem jest WizzAir.

Więcej o: