Producent wina też chce efektu 500+. A do tego zapewnia, że po wypiciu alkoholu łatwiej postarać się o dziecko

Prodemograficzne działanie rządowego programu Rodzina 500 Plus może być wzmocnione przez wino. Nie ma co do tego wątpliwości znany producent i importer tego trunku.

Socjalny program 500+ to pierwszy tak duży program prorodzinny w Polsce. Zwiększy dochody blisko 2,7 mln polskich rodzin, dzięki niemu ich budżety spęcznieją o łącznie 23 mld zł rocznie (17 mld zł w pierwszym roku funkcjonowania). Z dużym prawdopodobieństwem pieniądze te zwiększą konsumpcję prywatną, zakupy spożywcze, ubrań, sprzedaż mebli. Całkiem możliwe, że wpłyną też na wzrost sprzedaży alkoholi, w tym win. A stąd już blisko do tego, by w Polsce rodziło się jeszcze więcej dzieci. Tak się przynajmniej wydaje niektórym w branży alkoholowej.

ZOBACZ TEŻ: Demograficzna katastrofa już się zaczęła. W Polsce już spada liczba ludzi w wieku produkcyjnym
 
Zależność tę dostrzegają przedstawiciele Grupy Ambra, która jest liderem rynku wina w Polsce oraz czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej.

Portal dlahandlu.pl cytuje fragment czatu członków zarządu Ambry z inwestorami, w którym władze Ambry zauważają:

Z ust rządowych płyną wskazówki o prodemograficznym przeznaczeniu programu 500+. Prodemograficzne działanie napojów alkoholowych jest faktem powszechnie znanym. Reszta równania pisze się sama

Wprowadzający program 500+ rząd Prawa i Sprawiedliwości wyszedł z założenia, że rodziny decydują się na pierwsze dziecko niezależnie od sytuacji materialnej, za to decyzja o drugim dziecku często jest odkładana z powodu obawy o pogorszenie sytuacji materialnej. Dlatego celem programu jest zwiększenie liczby urodzeń.

Z pewnością przy okazji producenci najróżniejszych dóbr będą ten program wykorzystywać w celach promocyjnych tego, co sami sprzedają. Na coś tych dodatkowych kilkanaście miliardów złotych zostanie przecież wydanych.

Zdaniem władz Ambry hitem sezonu letniego będzie cydr. 

Więcej o:
Komentarze (24)
Producent wina też chce efektu 500+. A do tego zapewnia, że po wypiciu alkoholu łatwiej postarać się o dziecko
Zaloguj się
 • sarton

  Oceniono 15 razy 13

  "pieniądze te zwiększą konsumpcję prywatną" niech mi autor wiadomości powie .. czy PIS te pieniądze pozyskał z kosmosu ? o ile wiem to z naszych podatków i z zaciąganych kredytów, więc w pierwszym przypadku .. jedni dostaną kasę z kieszeni innych w drugim za to wszystko zapłacimy w przyszłości + odsetki

 • kryweg

  Oceniono 8 razy 6

  OCZYWISTA PRAWDA !!! W tych knajackich rodzinach naprawdę sporo dzieci "inteligentnych inaczej" . Teraz ich będzie STOSUNKOWO jeszcze więcej !!!

 • pokon

  Oceniono 8 razy 6

  Jak się dobrze nachlać , to i przyszłego księdza można urodzić.

 • kaltron

  Oceniono 3 razy 1

  Od razu mówiłem że połowa 500+ wróci do budżetu w formie akcyzy.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 3 razy 1

  Podobne pomysły ma prezydent Turcji. Nie wprowadza tabletek bez recepty dla mężczyzn ale pragnie zmniejszyć ilość leków antykoncepcyjnych. Cel wzrost populacji.

 • patatajmiauhau

  Oceniono 1 raz 1

  Ambra S.A. czyli „dziecko" Palikota pomoże PiSowi płodzić dzieci. Chichot historii.

 • n29a

  Oceniono 1 raz 1

  Chateau Yabolle, południowy stok odkrywki tarnobrzeskiej z delikatną nutą amoniaku z uryny majstra, który wcześniej jadł pasztet "Duda".

  Tak twierdzi krowa sąsiada, najprzedniejszy kiper w naszym siole, a pan Czesław spod GS-u potakuje. Pozdrawiamy wielki świat.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 1 raz 1

  Jego chyba tez po pijaku zrobili .

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 7 razy 1

  dowcinie i trafnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX