Siemens EQ.9 - automatyczny ekspres do kawy w domu

Automatyczny ekspres do kawy Siemens EQ.9 to wszechstronne urządzenie, które za sprawą swojej szerokiej funkcjonalności sprawdzi się znakomicie w domu lub małym biurze. Przyjrzyjmy mu się bliżej i sprawdźmy dokładnie co potrafi.

Zamknięty w obudowie ze stali szlachetnej Siemens EQ.9 prezentuje się dość elegancko. Pierwszym co rzuca się w oczy jest duży kolorowy wyświetlacz z dużym pokrętłem pod spodem. To właśnie za jego pomocą sterujemy większością funkcji urządzenia.

Na samej górze znajdują się dwa odseparowane od siebie pojemniki na ziarna kawy. Dzięki temu możemy załadować do środka jednocześnie dwa rodzaje kawy. Mają osobne młynki z regulacją zmielonej porcji, a jeden z nich dodatkowo wyposażono w niewielki zasobnik na wcześniej zmieloną kawę. Przyciskami pod pojemnikami wybieramy, z którego aktualnie chcemy skorzystać.

Po lewej stronie dołączamy pojemnik z mlekiem, który ze względu na swoją prostą konstrukcję bardzo łatwo jest przechowywać w lodówce oraz w razie potrzeby umyć. Ścianka z prawej strony po uchyleniu ujawnia wyjmowany pojemnik na wodę o pojemności 2,3 litra. Wygodny uchwyt pozwala przenosić pojemnik, a wbudowany w niego filtr Brita Intenza od razu oczyszcza wodę z drobnych zanieczyszczeń i wydłuża żywotność urządzenia.

Wysokość dysz, z których wydobywa się kawa oraz mleko można regulować, a pod nimi zmieszczą się nawet 15-centymetrowe szklanki. Podstawka, na której stawiamy kubki lub szklanki zbiera nadmierną ilość płynu, a po wysunięciu uzyskujemy również dostęp do pozostałości po przygotowaniu kawy. Opróżnienie pojemnika nie nastręcza żadnych problemów.

Siemens EQ.9 może przygotować aż osiem rodzajów kawy, spienić i podgrzać mleko lub wodę. W trybie Barista osobnymi przyciskami pod głównym pokrętłem regulujemy moc kawy, temperaturę parzenia, proporcje mleka i kawy oraz intensywność związaną z prędkością zaparzania.

Dodatkowe dwa przyciski po prawej stronie pozwalają przyrządzić dwie kawy tego samego rodzaju lub dwie szklanki gorącej wody. Jeśli korzystamy z ekspresu w biurze z pewnością przyda się funkcja zapamiętywania ustawień dla aż dziesięciu użytkowników.

Zarówno podczas mielenia, jak i przyrządzania kawy ekspres jest dość cichy. Po każdym procesie parzenia kawy mechanizm singlePortion Cleaning czyści wszystkie przewody. Kawa jest zawsze przygotowywana na bazie świeżej wody. To samo tyczy się używania mleka. Wbudowany system czyszczenia parą usunie drobinki mleka z przewodów po przygotowaniu każdego kolejnego napoju.

 

Więcej o: