To ma być rekordowy rok PGE Narodowego. Stadion zarobił dużo, ale nie wiadomo ile

- Stadion PGE Narodowy zakończy 2016 r. z bardzo dobrym wynikiem finansowym - informuje Jakub Opara, prezes spółki PL.2012+, operatora obiektu. Szczegółowe liczby poznamy jednak w 2017 r.

Opara mówi, że PGE Narodowy w 2016 r. będzie na operacyjnym plusie, i osiągnie wynik znacząco lepszy niż w 2015 r. Rok temu spółka PL.2012+ wygenerowała przychody na poziomie 48 mln zł i zysk 2,1 mln zł, był to pierwszy rok z dodatnim wynikiem operacyjnym. Szczegółowe rezultaty za 2016 r. zostaną jednak opublikowane w 2017 roku, po zakończeniu audytu biegłego rewidenta.

- Mimo wyłączenia obiektu na dwa miesiące w związku z organizacją prestiżowego szczytu NATO, udało nam się wygenerować przychody powyżej założonego budżetu na 2016 rok – chwali się Opara. - Po trudnych latach rozruchu w 2012 i 2013 roku gdzie stadion notował straty, wreszcie PGE Narodowy jest na dużym plusie i nie trzeba do niego dokładać – dodaje prezes.

Poza lipcowym szczytem NATO, w 2016 r. na PGE Narodowym odbyło się 10 dużych wydarzeń sportowych, m.in. mecze polskiej reprezentacji, maraton i mityng lekkoatletyczny. kwietniowe Grand Prix w żużlu obejrzało 70 tys. kibiców – to rekord frekwencji w historii „czarnego sportu”.

- Wyceniliśmy także licencję na komercyjne wykorzystanie wizerunku PGE Narodowego. W tym roku nasza arena pojawiła się w grach, książkach i kampaniach reklamowych znanych marek - poinformował Opara.

Narodowy inwestuje

PL.2012+ ma ambitne projekty na kolejne lata. - Chcemy zapewnić naszym gościom możliwości aktywnego spędzenia czasu nie tylko na terenie naszego obiektu, ale również na błoniach PGE Narodowego. Chcemy również wspierać działalność amatorskich organizacji sportowych działających w otoczeniu naszego obiektu  – mówi prezes PL.2012+.

W planie inwestycji są m.in. strefy treningowe dla rolek, street workout i deskorolek, trasy spacerowe, boiska streetball, strefy zabaw, strefa aktywności dla seniorów, strefy piknikowe czy targi śniadaniowe.

- Dopinamy też kalendarz przyszłorocznych wydarzeń. Poza potwierdzonymi już imprezami, takimi jak mecze polskiej reprezentacji w eliminacjach Mistrzostw Świata, PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, czy koncertami Coldplay i Depeche Mode, mogę zdradzić, że prawdopodobnie pojawią się także inne dyscypliny sportowe. Pracujemy też nad autorskimi formatami wydarzeń - ujawnił prezes PL.2012+.

Więcej o: