Lubisz słodycze? Oto praca marzeń dla ciebie. Właściciel Milki i Oreo szuka testerów czekolady

Firma Mondelez International, która produkuje słodycze marek Cadbury, Milka czy Oreo, ogłosiła nabór na "testera czekolady i napojów kakaowych". Wymagania nie są wysokie.

Mondelez International to duży koncern z branży spożywczej, który ma w swoim portfelu wiele znanych marek słodyczy. Firma ogłosiła na stronie internetowej, że szuka kilkunastu testerów, którzy mają pomóc wprowadzić jej na światowe rynki nowy produkt.

Pracownicy czekoladę mogliby testować w czasie lunchu – Mondelez oferuje zatrudnienie na część etatu, w konkretnych godzinach – od 12:15 do 14:45, od wtorku do czwartku, łącznie 7,5 godziny tygodniowo.

Testy będą odbywać się na terenie Uniwersytetu w Reading, w południowo-wschodniej Anglii. Udział w nich ma wziąć 11 osób, których zadaniem – po tym, jak już spróbują czekolady – ma być wymiana „obiektywnych i szczerych” opinii na temat próbki oraz osiągnięcie wzajemnego porozumienia w kwestii smaku.

Wśród wymagań, jakie należy spełnić, Mondelez podaje:

- pasję do słodyczy i odpowiednie kubki smakowe

- szczerość w wyrażaniu opinii

- chęć wypróbowania nowych produktów

- komunikatywność

- dobrą znajomość języka angielskiego.

Według profilu firmy na portalu LinkedIn, to praca na stanowisku niskiego szczebla, więc doświadczenie prawdopodobnie nie jest wymagane.

Producentów czekoladowych słodyczy - a w konsekwencji być może także ich klientów - ucieszy zapewne inna wiadomość. Ceny kakao na światowych rynkach są najniższe od kilkunastu lat.

Powodem, jak w przypadku wielu surowców rolnych, jest pogoda. Kakao jest tak tanie w dużej mierze przez wyjątkowy urodzaj w kraju głównego producenta - Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Więcej o: