Duży kontrakt polskiego Solarisa. Ponad 200 autobusów hybrydowych trafi do Belgii

Solaris Bus & Coach podpisał kontrakt z belgijską spółką transportu publicznego Societe Regionale Wallonne du Transport (SRWT) na dostawę 208 autobusów hybrydowych. Wartość umowy opiewa na kwotę 105 mln euro.

Societe Regionale Wallonne du Transport (SRWT) to największa spółka transportu publicznego we francuskojęzycznej części Belgii. Zakupione przez nią hybrydowe autobusy Solaris Urbino 12 Hybrid będą eksploatowane przez dwóch operatorów: TEC Hainaut oraz TEC Liege-Verviers.

Kontrakt o wartości 105 mln euro (400 mln zł), poza dostawą pojazdów, obejmuje również ich serwisowanie przez okres 8 lat, a także serwis magazynów energii przez 16 lat. Potwierdzenie zamówienia 97 autobusów Solarisa dotyczy jeszcze tego roku. Pierwsze 10 pojazdów trafi do SRWT już we wrześniu. Pozostałe 111 hybryd zostanie zakupionych w pierwszym kwartale 2018 roku, a terminy dostaw rozłożone są na lata 2018 - 2019.

Czytaj też: Samochodowa rewolucja dzieje się na naszych oczach. Autobus bez kierowcy odbył testową podróż po Salzburgu

Solaris Bus & Coach rozpoczęła produkcję w 1996 i od tamtej pory z fabryk do 29 krajów wyjechało już ponad 12 tys. pojazdów. Pierwszy seryjnie produkowany autobus hybrydowy w Europie firma pokazała już w 2006 roku, ma zatem sporo doświadczenie na tym polu. Ponad 1500 elektrycznych autobusów Solarisa jeździ dziś między innymi po drogach Szwajcarii, Niemiec oraz Polski.

Więcej o:
Komentarze (55)
Duży kontrakt polskiego Solarisa. Ponad 200 autobusów hybrydowych trafi do Belgii
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 10

  produkt wysokiej jakości, oparty na nowoczesnej technologi, używający energii odnawialnej ZAWSZE się sprzeda na zachodzie... :-) powodzenia dla Solarisa

 • andrew-live

  Oceniono 6 razy 6

  BRAWO SOLARIS,TO JEST PRAWIDŁOWY EKSPORT,A NIE WĘGIEL,IUTRZYMYWANIE ,GÓRNIKÓW PRZEZ PODATNIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

 • wojtek1947poznan

  Oceniono 8 razy 6

  Morawiecki ! długo jeszcze nie będziesz doceniał tej firmy ? Szukasz innowacji ? Masz ja przed nosem.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 7 razy 5

  ale jak to??? Przecież polskiego przemysłu nie ma, Polska w ruinie, wszystko zniszczono, to tylko montownia, pracują tam niewolnicy za grosze itd itp

 • zdziwiony6

  Oceniono 7 razy 5

  Co można powiedzieć? Gratulacje! Oby tak dalej.

 • set456

  Oceniono 9 razy 5

  Jak to w Belgii wygrała przetarg nasza firma, to skandal. Pewnie belgijski rząd złożył protest, że powinni kupować tylko belgijskie autobusy. W Polsce jak wygrała firma z zagranicy, to od razu była afera, że nie nasza firma i powinniśmy kupować autobusy tylko polskie. Tak działa wolny rynek. Brawo Solaris.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX