Ambitne plany Ryanaira w Polsce. Uruchomi masę nowych połączeń. Chce też wejść na zupełnie nowy rynek

Ryanair chce obsłużyć w tym roku ok. 10,5 mln pasażerów w Polsce, czyli o jedną piątą więcej niż w 2016 r. Chce też jak najszybciej, nawet od 2018 r., ruszyć z usługami czarterowymi. Sieć lotnicza poinformowała o nowych połączeniach od sezonu zimowego m.in. z Modlina czy Wrocławia.

Przewoźnik lotniczy Ryanair spodziewa się, że osiągnie poziom 10,5-10,6 mln pasażerów w Polsce w 2017 r. - poinformował prezes spółki, Michael O'Leary. To oznaczałoby wzrost na poziomie 20 proc. w skali roku.

W zrealizowaniu ambitnych planów z pewnością ma pomóc uruchomienie kolejnych tras. Irlandzki przewoźnik od października uruchomi rejsy z lotniska w Modlinie do Baden-Baden i Memmingen w Niemczech, izraelskiego Ejlatu, Sewilli w Hiszpanii i do Wenecji we Włoszech (do Memmingen 3 razy w tygodniu, do pozostałych miejsc 2 razy w tygodniu).

Ambitne plany Ryanaira wpływają też na decyzję zarządców portu lotniczego w Modlinie. - Jestem zdeterminowany, by w tym roku rozpocząć rozbudowę terminala. Powoli się wyczerpuje przepustowość obecnego terminala. Rozbudowa terminala pozwoli na obsługę 6 mln pasażerów rocznie – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa lotniska. Chorzewski poinformował także, że PKP Polskie Linie Kolejowe "bardzo przyspieszyły" prace nad budową połączenia kolejowego do portu lotniczego ze stacji Modlin i może ono powstać w ciągu 3-4 lat. W zeszłym roku port lotniczy w Modlinie obsłużył 2,9 mln pasażerów Ryanaira, w tym roku ta liczba ma przekroczyć 3 mln.

Zimą ruszą też, z Lotniska Chopina, codzienne loty Ryanaira do Szczecina. Z kolei ze Szczecina oraz z Katowic po dwa razy w tygodniu Ryanair poleci do Edynburga. Wcześniej przewoźnik poinformował o planach uruchomienia z Pyrzowic połączeń do Hamburga, Aten i Mediolanu-Malpensa.

Mocno poszerzona zostanie też od sezonu zimowego siatka połączeń z Wrocławia. Ryanair ogłosił nowe połączenia lotnicze z tego miasta na Sycylię, do Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo, Tel Awiwu (wszędzie 2 razy w tygodniu) oraz Brukseli i Gdańska (po 3 razy na tydzień). Wcześniej, bo już wiosną 2017, ruszą też połączenia irlandzkiego przewoźnika do Lizbony i na Majorkę.

- Cieszymy się bardzo, mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Wrocławia. Ruch lotniczy Ryanaira wzrośnie o 26 proc., a na wrocławskim lotnisku obsłużymy 1,6 mln klientów rocznie – powiedział Michael O’Leary.

We Wrocławiu powstaje też pierwsze w Polsce centrum obsługi technicznej Ryanaira. To inwestycja za 6 mln euro, która stworzy 150 miejsc pracy.

Ryanair wkrótce wejdzie w czartery?

Ryanair świetlaną przyszłość widzi w możliwości wejścia na rynek czarterowych przewozów lotniczych w Polsce. Jak tłumaczy Michael O'Leary, o przeloty w niższych cenach zabiegają touroperatorzy. - Polscy holidaymakerzy muszą być uratowani przed obecnymi wysokimi cenami – grzmi O’Leary. Dodał, że z działalnością czarterową Ryanair mógłby ruszyć od sezonu letniego 2018. O’Leary spodziewa się, że gdyby Ryanair wszedł na ten rynek przelotów czarterowych, to przyczyniłby się do jego wzrostu z obecnych ok. 3 mln pasażerów rocznie do 6-7 mln.

Zobacz też: Oto samolot z doczepianymi kapsułami - na ludzi i na towary. To będzie rewolucja w lotnictwie

Więcej o:
Komentarze (40)
Ambitne plany Ryanaira w Polsce. Uruchomi masę nowych połączeń. Chce też wejść na zupełnie nowy rynek
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy 7

  Prezes coś mówił o wielkim lotnisku, które łączyło było by konkurencją dla Londynu, Frankfurtu czy Dubaju. Tymczasem powinien się zająć chyba liniami lotniczami LOT. bo jak się okazuje, inni potrafią zarabiać w kraju. Tylko nie LOT.

 • ranki

  Oceniono 6 razy 4

  Ryanair najwięcej bo 14 nowych tras zapowiedział z Krakowa a w artykule o tym nie ma nawet słowa. Może to artykuł sponsorowany a Gdańsk i Kraków nie zapłaciło ?

 • adam.bagno_75

  Oceniono 3 razy 3

  A może loty ze Szczecina do Katowic i do Krakowa?
  Pociągiem jedziemy 10 -12godzin.

 • menel13

  Oceniono 1 raz 1

  A w sąsiednim artykule:Samoloty nie będą latać do Wielkiej Brytanii? Szef Ryanaira straszy

 • jas600

  Oceniono 1 raz 1

  A może by tak z Łodzi coś...np. Eindhoven, Dortmund, Bruksela

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 3 razy 1

  rozumiem, że z Gdańska nowych połaczeń nie bedzie (poza Wrocławiem) - może jak już coś piszecie, to tak bardziej z sensem?

 • nadia78

  0

  a kiedy wznowia polaczenie Brema -Gdansk????? w koncu miasta partnerskie !

 • Janusz Stepien

  0

  Rozbudowa terminala czy rozbudowa terminalu?????? Jak odmienia sie terminal? NIe wiem. Wyjechalem z Polski 35 lat temu. Ale wydaje mi sie ze nie "terminala". Moze sie myle.

 • alejagwiazd

  0

  moze wladza zbuduje wreszczie kolej do lotniska w modlinie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX