Polska spółka właścicielem francuskich restauracji KFC. AmRest podbija kolejny europejski rynek

AmRest kontynuuje swoją ekspansję na Zachód. Po przejęciu restauracji KFC w Niemczech spółka wchodzi na rynek francuski. W styczniu stała się właścicielem 123 punktów Pizza Hut, teraz negocjuje przejęcie 42 placówek francuskiego KFC.

Polska spółka AmRest informuje o kolejnym przejęciu na rynku zachodnim. W grudniu zeszłego roku firma przejęła 15 restauracji KFC w Niemczech. W styczniu jej własnością stały się 123 punkty francuskiej sieci Pizza Hut. Teraz przyszedł czas na francuski KFC. 

Czytaj też: Jak wydajemy pieniądze na jedzenie? Sprawdź. 

Amrest informuje, że zawarł wstępne porozumienie dotyczące przejęcia 42 punktów sieci. 

Jesteśmy w pełni przekonani, że współpraca z AmRest pomoże wzmocnić pozycję konkurencyjną KFC France oraz umożliwi dynamiczny rozwój marki na tym rynku. AmRest jest partnerem, któremu w pełni ufamy i który bardzo dobrze zna naszą markę. Co więcej wierzymy, że Spółka z zaangażowaniem będzie dzieliła się swoim bogatym doświadczeniem, doskonałością operacyjną i pasją do KFC z zespołem pracowników przejętych restauracji oraz z naszymi sześćdziesięcioma obecnymi partnerami franczyzowymi

– powiedział Frédéric Levacher, dyrektor zarządzający KFC France cytowany przez serwis Retailnet.

Marki AmRestMarki AmRest AmRest

Po przejęciu AmRest będzie prowadzić restauracje KFC w 10 krajach Europy - w Polsce, Niemczech, Francji, Czechach, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Hiszpanii i Rosji. Spółka działa też poza Europą - na świecie ma ponad 1000 restauracji, puntów szybkiej obsługi i kawiarni - m.in. w Stanach Zjednoczonych i Chinach. 

Więcej o: