Polacy pobili rekord tego stulecia w kupowaniu nowych samochodów. Sprzedaż rośnie nieprzerwanie od dwóch lat

Branża motoryzacyjna zaciera ręce. Dane dotyczące liczby rejestracji nowych aut o masie do 3,5 t rosną z miesiąca na miesiąc. Tym sposobem w marcu br. padł rekord stulecia.

Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, powołując się na dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, liczba rejestracji nowych samochodów osobowych oraz dostawczych o dopuszczalnej masie do 3,5 tony wyniosła 55 526 w marcu br., czyli o 24,58 proc. więcej niż rok wcześniej oraz o 28,89 proc. więcej niż w lutym br.

- "Marzec był kolejnym, dwudziestym czwartym już miesiącem nieprzerwanego wzrostu sprzedaży aut osobowych oraz dostawczych o masie do 3,5 t w porównaniu do analogicznego miesiąca poprzedniego roku. Biorąc pod uwagę liczbę rejestracji, marzec był najlepszym miesiącem od grudnia 1999 roku, zarówno pod względem sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony, jak i licząc wyłącznie samochody osobowe" - czytamy w komunikacie.

Co więcej, tylko od stycznia 2017 r. zarejestrowano w Polsce 125 981 samochodów osobowych. To o 20 proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Polacy się bogacą?

Łączenie liczby nowych samochodów z zamożnością Polaków może być myląca. Tylko co trzecie nowe auta kupuje osoba prywatna. Reszta nabywców to klienci instytucjonalni czyli firmy.

Jak wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, najpopularniejsze auta osobowe kupowane przez Kowalskiego w 2016 r. to Ople, Toyoty i Skody. W firmach najpopularniejsze są Skody, a także Volkswageny i Toyoty. Z aut dostawczych najczęściej w ubiegłym roku Polacy kupowali Fiaty i Renault.

Więcej o: