Polacy pobili rekord tego stulecia w kupowaniu nowych samochodów. Sprzedaż rośnie nieprzerwanie od dwóch lat

Branża motoryzacyjna zaciera ręce. Dane dotyczące liczby rejestracji nowych aut o masie do 3,5 t rosną z miesiąca na miesiąc. Tym sposobem w marcu br. padł rekord stulecia.

Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, powołując się na dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, liczba rejestracji nowych samochodów osobowych oraz dostawczych o dopuszczalnej masie do 3,5 tony wyniosła 55 526 w marcu br., czyli o 24,58 proc. więcej niż rok wcześniej oraz o 28,89 proc. więcej niż w lutym br.

- "Marzec był kolejnym, dwudziestym czwartym już miesiącem nieprzerwanego wzrostu sprzedaży aut osobowych oraz dostawczych o masie do 3,5 t w porównaniu do analogicznego miesiąca poprzedniego roku. Biorąc pod uwagę liczbę rejestracji, marzec był najlepszym miesiącem od grudnia 1999 roku, zarówno pod względem sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony, jak i licząc wyłącznie samochody osobowe" - czytamy w komunikacie.

Co więcej, tylko od stycznia 2017 r. zarejestrowano w Polsce 125 981 samochodów osobowych. To o 20 proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Polacy się bogacą?

Łączenie liczby nowych samochodów z zamożnością Polaków może być myląca. Tylko co trzecie nowe auta kupuje osoba prywatna. Reszta nabywców to klienci instytucjonalni czyli firmy.

Jak wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, najpopularniejsze auta osobowe kupowane przez Kowalskiego w 2016 r. to Ople, Toyoty i Skody. W firmach najpopularniejsze są Skody, a także Volkswageny i Toyoty. Z aut dostawczych najczęściej w ubiegłym roku Polacy kupowali Fiaty i Renault.

Więcej o:
Komentarze (35)
Polacy pobili rekord tego stulecia w kupowaniu nowych samochodów. Sprzedaż rośnie nieprzerwanie od dwóch lat
Zaloguj się
 • kontra.punkt

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawsze byłoby porównanie sprzedaży nowych samochodów na 10 000 mieszkańców w Polsce oraz podobno biednych i zadłużonych: Grecji i Hiszpanii.

 • mistermadmat

  Oceniono 11 razy 5

  G ÓWNO PRAWDA , najwięcej nowych aut kupują firmy ,,lisingowe,, ,wymiany flot i firmy ,wynajem długo terminowy ,. Statystycznego Kowalskiego stać na popierdułki typu Dacia i inne g ówna samochodopodobne .

 • piotrus.zibi

  Oceniono 12 razy 4

  nie polacy tylko firmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to dlaczego 68% samochodow na polskich drogach to auta powyzej 10 lat? moze polacy nowymi nie jezdza tylko je chowaja? idiotyzm, polak i nowy samochod, ..... buhahahaha

 • yacie

  Oceniono 3 razy 3

  .....bo od 1,5 roku jest dużo lepiej w gospodarce a nie tylko na papierze.

 • pik111

  Oceniono 7 razy 3

  Niech zniosą przywilej odliczania VAT to się okaże jaki jest prawdziwy popyt.
  Z czego się cieszyć? że napędzamy gospodarki państw produkujących te samochody

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 1 raz 1

  Bida znowu panie za tego PiSu aż piszczy.

 • adamspzoo1

  Oceniono 1 raz 1

  Jakby tak zastapic te sciagane auta kupnem nowych w kraju to bylby wynik a ile rzad by mial z podatkow wiecej kasy ale niestety zarobki szczelnie blokuja rozwoj cywilizacji w kraju

 • boczny_obserwator

  Oceniono 5 razy 1

  To może być efekt 500+. Gdy w Brazylii parę lat temu prezydent Lula de Silwa wprowadził dopłaty dla ubogich, po kilku latach stwierdzono że najbardziej wzbogacili się lokalni sklepikarze i świadczący usługi. Pieniądze skomasowały się u nich. W Polsce prawdopodobnie będzie podobnie.

 • Ryszard Borowski

  0

  Prawda jest taka że z Polski zrobili se zrzut złomu. Samochody przechodzą jakieś dziwne badania. I że złomu robi się limuzyna. A jak i pan panie pegerus jeżdzisz jak hrabia. Akcesoria ten sam który na grzbiet kona pijany w trzy dupy po tatulku wsiadał. A dziś co?. Wóz nadotknięcie ręki. Chcesz Škodę masz- pomijając ten mały ale jakże nieistotny szczegół tak mw po 50tys przebieg pada sonda lambda och koszt niewielki ok 2000zł . Moi jak kupisz starego trupa to do końca życia będziesz ładował w niego kasę.I co durniu bierzesz tego rzecha czy nie bo za tobą stoi następny frajer.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX