Kupiłeś dziecku tę zabawkę w Tesco? Natychmiast ją oddaj, jest niebezpieczna!

Tesco poinformowało klientów o wycofaniu ze sprzedaży przez firmę Kids II UK grzechotki Kids II Oball. Małe koraliki w zabawce mogą się wysypać, istnieje ryzyko zadławienia dziecka. Tesco przyjmuje zwroty grzechotek - oddaje klientom pieniądze, nie wymaga paragonu.

Decyzja o wycofaniu dotyczy grzechotek Kids II Oball w modelach numer 81031 (różowa, niebieska, zielona, pomarańczowa) z jedną komorą zawierającą wszystkie pomarańczowe koraliki. Feralne zabawki są oznaczone kodami:  T3065, T0486, T1456, T2316 i T2856. Kod znajduje się na małym trójkącie na wewnętrznej powierzchni produktu.

.. źródło: Tesco

Jak informuje Tesco, istnieje ryzyko, że z zabawki wysypią się małe koraliki umieszczone w „komorze”. Dziecko może się nimi zadławić.

Jeśli ktoś kupił któryś z niebezpiecznych egzemplarzy grzechotki po 1 stycznia 2016 r., powinien odnieść go do sklepu Tesco. Tam otrzyma w gotówce zwrot ceny zakupu. Sieć nie wymaga paragonu.

Tesco uspokaja jednocześnie, że wszystkie inne grzechotki Oball, włącznie z grzechotką z komorą zawierającą tylko niebieskie koraliki, nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży.

***

Zobacz też: Red Lipstick Monster: W Polsce da się bardzo dużo, jestem dumna z tego, co mamy [NEXT TIME]