Apple chce rewolucji. Wymyślił nowy sposób ładowania smartfonów

Apple opublikowało patent technologii, która pozwala na ładowanie urządzeń elektronicznych na średnim i długim dystansie za pomocą routera WiFi.

27 kwietnia Apple opublikowało patent złożony w październiku 2015 r. „Systemy bezprzewodowego ładowania i komunikacji z użyciem anteny mikropaskowej dwóch częstotliwości” mają pozwalać na ładowanie urządzeń za pomocą sprzętu, który normalnie służy do przesyłania danych.

Teoretycznie projekt otwiera drogę do używania routerów WiFi jako bezprzewodowych ładowarek do telefonów, myszy bezprzewodowych i innych urządzeń.„Anteny mikropaskowe mogą być używane do bezprzewodowego transferu energii na mikrofalowych lub innych częstotliwościach, a także do wpierania komunikacji na falach milimetrowych” – czytamy w opisie patentu.

Anteny mikropaskowe zwykle są niewielkimi, płaskimi, prostokątnymi elementami, które można przyczepić do płaskich powierzchni. Mają one rozwiązać główny problem z istniejącymi ładowarkami bezprzewodowymi, mianowicie problem zasięgu.

iPhone 8 z bezprzewodowym ładowaniem?

Współczesne ładowarki, które działają na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, indukują prąd tylko do urządzenia, które znajduje się z ich bezpośrednim otoczeniu. Zwykle trzeba położyć telefon wprost na nich. Dzięki pomysłowi Apple router ma sam lokalizować i ładować urządzenia w takim obszarze, w jakim normalnie przekazuje dane.

Opublikowany patent zdaje się potwierdzać plotki, według których zapowiadany iPhone 8 miałby posiadać możliwość bezprzewodowego ładowania.

Autorami patentu są Basim H. Noori, Khan M. Salam, Liang Han, Matthew A. Mow, Mattia Pascolini, Ruben Caballero, Thomas E. Biedka, YiJiang i YuehuiOuyang.

Zobacz też: Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (43)
Apple chce rewolucji. Wymyślił nowy sposób ładowania smartfonów
Zaloguj się
 • vonkris

  Oceniono 15 razy 11

  "Basim H. Noori, Khan M. Salam, Liang Han, Matthew A. Mow, Mattia Pascolini, Ruben Caballero, Thomas E. Biedka, YiJiang i YuehuiOuyang" czyli sami Amerykanie... dziwię się, że pan Trup pozwala by w USA rejestrowano takie patenty- należałoby tych imigrantów pozbawić praw autorskich i wydalić z kraju (o ile mieszkają w Stanach), a patent przekazać np. fundacji pani Ivanki...

 • flyer

  Oceniono 13 razy 5

  Patent? ;> Karl Ferdinand Braun z XIX w. wynalazca detektora kryształkowego vel. radia kryształkowego bez zasilania przewraca się w grobie. ;> Po drugie współcześnie też były prowadzone badania nad stworzeniem zasilania na bazie fal radiowych - Apple to sobie co najwyżej mogło opatentować własną nazwę. ;>

 • oszrany

  Oceniono 11 razy 3

  Swietnie, chca mikrofalowke z pokoju zrobic, ciekawe jak te fale beda oddzialywac na ludzi z rozrusznikami serca, ogolnie siedzenie w mikrofalowce nie jest zdrowe ;)

 • chrupek.kukurydziany

  Oceniono 17 razy 3

  Zastanawia tylko jedno: Jak te wszystkie "fale" mają wpływ na nasze zdrowie. Za kilka lat fala depresji, samobójstw?

 • h.a.l

  Oceniono 7 razy 3

  Ja już od dawna nie chodzę na msze niedzielne, bo nie chcę nakłaniać księży do grzechu pracy.
  Wyraźnie jest napisane, że w niedzielę ma się odpoczywać i nie widziałem tam wyjątków dla czarnych w sukienkach.

 • dobrywujek

  Oceniono 2 razy 2

  Słodko. Kolejki do onkologa za kilka lat będą przypominac te za kiełbą w PRL'u. Glejaczek raz dla pięknej damy! A dla dzidzi szanowsnego Pana może jakiś aytyźmik? JPRDLE

 • pawel.lewski

  Oceniono 2 razy 2

  Mikrofale nie działają korzystnie na ludzki organizm, przy większej mocy namieszają w naszym systemie nerwowym i nie tylko.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 2 razy 2

  a raka do tego dostaniesz gratis!!!

 • korrping

  Oceniono 1 raz 1

  Coraz więcej nadajników promieniowania elektromagnetycznego wokół człowieka... Zastanawiam się, kiedy ktoś w końcu odważy się, podbnie jak w przypadku zanieczyszczenia odpadami czy gazami cieplarnianymi, powiedzieć otwarcie, że nowoczesne technologie mobilne stwarzają największe zagrożenie z powodu zanieczyszczeń. Niedługo ludzie zaczną świecić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX