Apple chce rewolucji. Wymyślił nowy sposób ładowania smartfonów

Apple opublikowało patent technologii, która pozwala na ładowanie urządzeń elektronicznych na średnim i długim dystansie za pomocą routera WiFi.

27 kwietnia Apple opublikowało patent złożony w październiku 2015 r. „Systemy bezprzewodowego ładowania i komunikacji z użyciem anteny mikropaskowej dwóch częstotliwości” mają pozwalać na ładowanie urządzeń za pomocą sprzętu, który normalnie służy do przesyłania danych.

Teoretycznie projekt otwiera drogę do używania routerów WiFi jako bezprzewodowych ładowarek do telefonów, myszy bezprzewodowych i innych urządzeń.„Anteny mikropaskowe mogą być używane do bezprzewodowego transferu energii na mikrofalowych lub innych częstotliwościach, a także do wpierania komunikacji na falach milimetrowych” – czytamy w opisie patentu.

Anteny mikropaskowe zwykle są niewielkimi, płaskimi, prostokątnymi elementami, które można przyczepić do płaskich powierzchni. Mają one rozwiązać główny problem z istniejącymi ładowarkami bezprzewodowymi, mianowicie problem zasięgu.

iPhone 8 z bezprzewodowym ładowaniem?

Współczesne ładowarki, które działają na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, indukują prąd tylko do urządzenia, które znajduje się z ich bezpośrednim otoczeniu. Zwykle trzeba położyć telefon wprost na nich. Dzięki pomysłowi Apple router ma sam lokalizować i ładować urządzenia w takim obszarze, w jakim normalnie przekazuje dane.

Opublikowany patent zdaje się potwierdzać plotki, według których zapowiadany iPhone 8 miałby posiadać możliwość bezprzewodowego ładowania.

Autorami patentu są Basim H. Noori, Khan M. Salam, Liang Han, Matthew A. Mow, Mattia Pascolini, Ruben Caballero, Thomas E. Biedka, YiJiang i YuehuiOuyang.

Zobacz też: Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o: