Polska spółka dostarczy sprzęt egipskiemu MON. Kontrakt na blisko 4 mln euro

Spółka Lubawa S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego podpisze kontrakt z Ministerstwem Obrony Egiptu na dostawę kombinezonów podchodzeniowych do rozbrajania ładunków wybuchowych. Umowa będzie warta blisko 3,8 mln euro brutto, czyli ok. 16 mln zł.

Spółka Lubawa S.A. działa w branży produktów bezpieczeństwa i higieny pracy czy ochrony pracowników. Realizuje zamówienia m.in. dla wojska, policji, straży pożarnej czy sił specjalnych. W ofercie ma ponad 500 produktów, np. kombinezony przeciwchemiczne, granaty, sprzęt pożarniczy sprzęt do kamuflażu czy fotele antywybuchowe. Lubawa jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Kontrakt z Ministerstwem Obrony Egiptu ma dotyczyć dostawy kombinezonów podchodzeniowych do rozbrajania ładunków wybuchowych, wraz z wyposażeniem. W piątek 28 kwietnia spółka zakończyła rozmowy z w tej sprawie z resortem i rozpoczęła proces podpisywania kontraktu. Złożyła swoje podpisy na dokumentach umowy dostawy i zostały przesłane do Egiptu do podpisu przez drugą stronę. Jak informuje Lubawa, wartość kontraktu to blisko 3,8 mln euro brutto.

Umowa powinna zostać ostatecznie zawarta w bieżącym tygodniu. Wejdzie jednak w życie dopiero po spełnieniu określonych warunków:

  • pozytywnego przeprowadzenia w Egipcie próbek przedmiotu dostaw
  • uzyskania od Lubawy gwarancji należytego wykonania tej umowy do 10 proc. wartości umowy
  • otwarcia akredytywy bankowej do obsługi spłaty.

Lubawa zrealizuje dostawy w terminie 8 miesięcy od dnia wejścia życie umowy. 

Więcej o: