Wartość tego produktu Apple przekracza 100 tys. zł. Właśnie trafia na aukcję

Robert Kędzierski
Na początku lat 90 Apple zaczął rozdawać swoim pracownikom firmowe buty. Jedna z par, opatrzona kultowym, tęczowym logo, właśnie trafia na aukcję. Jest warta naprawdę spore pieniądze.

Dom aukcyjny Heritage Auction House poinformował, że zamierza w wkrótce wystawić na aukcję sneakersy sygnowane marką Apple. Sportowe buty, które pochodzą z wyjątkowej kolekcji z lat 90., są warte, według szacunku, ok. 30 tys. dolarów, co stanowi równowartość ponad 100 tys zł.

Sprzedający spodziewają się, jak wyjaśnia Mashable, uzyskać na aukcji połowę tej kwoty.

Wyjątkowość butów wynika z tego, że pochodzą z kolekcji wyprodukowanej specjalnie dla pracowników firmy. Są nieco młodsze, od najsłynniejszej kolekcji mody sygnowanej marką Apple. 

Firma w roku 1986 rozpoczęła sprzedaż własnych ubrań i gadżetów. Oprócz t-shirtów, swetrów i czapeczek kupić można było nawet odzież dziecięcą, torby, a nawet zegarki na biurko, okulary przeciwsłoneczne, parasole, ręczniki kąpielowe, kubki i breloczki z obowiązującym wówczas tęczowym logotypem. 

Czytaj też: Apple zaprezentował zupełnie nowe urządzenie. To coś więcej niż gadżet?

Na pomysł wprowadzenia markowej odzieży do sprzedaży wpadł John Sculley - ówczesny prezes spółki, który przeszedł do niej z Pepsi. 

Apple ma już 40 lat, ale nie zawsze odnosił sukcesy. Wszystko to przez Steve'a Jobsa...

Więcej o: