Boże Ciało 2017: w tych sklepach i punktach zrobisz zakupy

W Boże Ciało, które wypada w czwartek 15 czerwca, zamknięta będzie większość sklepów. W niektórych centrach handlowych pójdziemy za to do kina, restauracji i na siłownię.

W czwartek na zakupy nie ma się co wybierać m.in. do Lidla, Biedronki, Tesco, Carrefoura, Auchan, Reala czy Kauflanda. 

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku sklepów m.in. sieci Żabka, Fresh Market, abc, Delikatesy Centrum i Groszek. Jeżeli właściciel sam stanie za ladą, to będzie mógł otworzyć punkt. Nie jest to jednak obowiązek, a jedynie możliwość, więc o tym, czy sklep, który mamy w sąsiedztwie będzie czynny, trzeba dowiadywać się na miejscu.

Identyczna zasada dotyczy większości prywatnych sklepów - jeżeli właściciel ma życzenie pracować w święto, nikt mu tego nie zabroni.

Centra handlowe

Czynne będą te centra handlowe, które poza zakupami oferują również możliwość pójścia do kina, restauracji lub na siłownię. Przykładowo Multikino w warszawskich Złotych Tarasach będzie czynne, ale w skróconych godzinach od 14.00 do 22.00.

Otwarta będzie też tylko część punktów gastronomicznych. Jeżeli mamy ochotę na konkretną kuchnię lepiej sprawdzić wcześniej, czy dany lokal w tym konkretnym miejscu będzie obsługiwał klientów. Choć większość punktów Burger Kinga będzie otwarta, to akurat ten w Złotych Tarasach nie.

Nie będzie też problemu z zatankowaniem samochodu. W Boże Ciało czynne będą wszystkie sieciowe stacje benzynowe.