Znany miliarder chce skolonizować Marsa. Ma tam trafić milion ludzi

ElonMusk w najnowszym numerze "New Space" opisuje swoją wizję skolonizowania Marsa. Bilet na czerwoną planetę miałby kosztować do 200 tys. dolarów.

Musk przewiduje, że uwzględniając stan technologii kosmicznych, bilet na Marsa to koszt około 10 miliardów dolarów. Ale miliarder chce przewozić ludzi taniej, ma nadzieję, że przeniesie aż 1 milion osób na czerwoną planetę kosztem od 100 tys. do 200 tys. dolarów na osobę.

Wizja z Marsa

W artykule Elon Musk prezentuje swoją wizję Marsa. Opisuje swoje argumenty za ponownym użyciem rakiet w celu zmniejszenia kosztów lotów kosmicznych tysiąckrotnie. W tekście zawarto ponadto opisy wcześniejszych projektów gigantycznego statku kosmicznego, który ma zbudować koncern Muska.

Już wrześniu ubiegłego roku Elon Musk zarysował czterostopniową procedurę skolonizowania Marsa przez rasę ludzką. Miliarder wyjaśnił, jak stworzy paliwo i powietrze na tej planecie, ujawnił ponadto istnienie olbrzymiego zbiornika paliwa dla swojego statku kosmicznego, który ma polecieć na Marsa. Ten ogromny zbiornikw ykonany jest w 100 proc. z włókna węglowego, jak wyjaśnia Musk, w listopadzie przeszedł duży test ciśnieniowy.

Musk ciągle stawia na rakiety

Muskowi w snuciu śmiałych wizji nie przeszkadzają nawet przytrafiające się czasem porażki. Przypomnijmy, że przeprowadzono już dochodzenie w sprawie rakiety Falcon 9, która w styczniu wybuchła na lotnisku w Cape Canaveral w stanie Floryda.

Firma Muska i tak planuje uruchomić największy system wyrzutni Falcon Heavy. Start pierwszej rakiety zaplanowano już we wrześniu tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku zabierze ona na lot wokół Księżyca dwóch komercyjnych pasażerów.